Türkiye'den iki madalya

Dünya Üniversite Yaz Spor Oyunları'nda son gün yarışmaları tamamlandı. Güney Kore'nin Daegu kentinde düzenlenen oyunlarda, Erkekler Basketbol Milli Takımı, Bulgaristan ile yaptığı maçı 76-72 kaybederek altıncı oldu.

DAEGU - Dünya Üniversite Yaz Spor Oyunları'nda son gün yarışmaları tamamlandı. Güney Kore'nin Daegu kentinde düzenlenen oyunlarda, Erkekler Basketbol Milli Takımı, Bulgaristan ile yaptığı maçı 76-72 kaybederek altıncı oldu. Karşılaşmanın ilk yarısı da 47-40 Bulgaristan'ın üstünlüğü ile geçildi. Maçta Türk ekibinde, Halit Serdar Güngör 26 sayı, 9 ribaunt ve 3 asistle, Oğuzhan Mete Yazgan da 15 sayı, 2 ribaunt ve 2 asistle dikkati çeken oyuncular oldu.
Erkekler Voleybol Milli Takımı da Rusya ile yaptığı 5'incilik maçını 22-25, 29-27, 20-25, 23-25'lik setlerle 3-1 kaybetti ve oyunları altıncı olarak tamamladı. Türkiye oyunları, tekvandoda erkekler 54 kiloda Abdülkadir Dolaş ve 58 kiloda Kıvanç Dinçsalman'ın aldığı iki gümüş madalyayla tamamladı. 20 Ağustos Çarşamba günü başlayan Dünya Üniversite Yaz Spor Oyunları, bugün yapılacak kapanış töreniyle sona erecek. (Spor Servisi)