Türkiye'nin dört bir yanındaki Galatasaray taraftarları sokağa döküldü

Türkiye'nin dört bir yanındaki Galatasaray taraftarları sokağa döküldü
Türkiye'nin dört bir yanındaki Galatasaray taraftarları sokağa döküldü
Galatasaray'ın ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etmesi, sarı-kırmızılı taraftarları sokağa döktü. İstanbul'daki kutlamaların merkezi Taksim Meydanı'ydı. Çanakkale'den Şanlıurfa'ya birçok kentte formalarını giyip bayraklarını kapan on binler Cimbom'un 4'üncü yıldızını kutladı.

RADİKAL- Fenerbahçe'nin İstanbul Başakşehir'le 2-2 berabere kalması üzerine Galatasaray 'ın 20'nci lig şampiyonluğunu ilan etmesi sonrası sarı kırmızılı taraftarlar Türkiye 'nin dört bir yanında kutlama yaptı. Maçın bitiş düdüğüyle birlikte sokaklara, meydanlara dökülen Galatasaraylılar, Florya'daki Metin Oktay Tesisleri'ne akın etti. Çanakkale, Balıkesir, Şanlıurfa gibi birçok kentte kadın erkek 7'den 70'e taraftarlar geç saatlere kadar kupa coşkusunu yaşadı.

TAKSİM'DE SEVİNÇ GÖSTERİLERİ
Fenerbahçe'nin İstanbul Başakşehir ile 2-2 berabere kalması üzerine, Galatasaray ligin bitmesine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Taksim Meydanı'nda toplanan Galatasaray taraftarları şampiyonluk sevincini doyasıya yaşadı.


Maçın bitiş düdüğü ile birlikte sarı-kırmızılı taraftarlar şampiyonluk kutlamaları için Taksim Meydanı'na akın etti. Ellerinde bayraklarla meydanda toplanan çok sayıda Galatasaray taraftarı, ellerinde sarı-kırmızı bayraklar ve meşaleler eşliğinde şampiyonluğu doyasıya kutladı.

KINALI KOYUN İLGİ ODAĞI OLDU
Şampiyonluk kutlamalarına kınalı koyunuyla katılan bir vatandaş ise taraftarlar arasında ilgi odağı oldu. Kınalı koyunun boynuna sarı-kırmızı atkı takan taraftarlar bol bol fotoğraf çektirdi. Bazı taraftarlar ise şampiyonluğu otomobilleriyle meydanda tur atarak kutladı. Polis ekiplerinin ise Taksim Cumhuriyet Anıtı çevresinde güvenlik önlemi aldığı görüldü.

BALIKESİR'DE GERGİNLİK
Galatasaray'ın şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından Balıkesir'de de taraftarlar sokağa çıktı. Hükümet Caddesi'nden yürüyerek, Büyükşehir Belediye binası önünde toplanan taraftar grubu, Galatasaray bayraklarını salladı, tezahüratlar yaptı. Kutlamalar sırasında Hükümet Caddesi'nden geçen bir Galatasaray taraftarının, kullandığı aracı, polislerin üzerine sürdüğü gerekçesiyle gerginlik yaşandı. Polisler, arkasından koşarak söz konusu aracı durdurdu ve taraftarı indirdi. Araç sürücüsü ile polisler arasında başlayan tartışma, kalabalıktan olay yerine gelen bazı taraftarların da katılmasıyla büyüdü. Gerginliğin yatışmasının ardından polisler, aracında çocuğu bulunan taraftarı uyarıp, bilgilerini aldıktan sonra serbest bıraktı.


Başakşehir-Fenerbahçe maçının son düdüğünün çalmasıyla birlikte formasını, bayrağını kapan Galatasaray taraftarları sokağa çıktı. Şampiyonluk coşkusu objektiflere böyle yansıdı.

ŞANLIURFA'DA DAVULLU HALAYLI KUTLAMA
Şanlıurfa'da Galatasaray taraftarları, takımlarının Spor Toto Süper Lig'in 2014-2015 sezonu şampiyonu olmasını kutladı. Atatürk Bulvarı'nda toplanan sarı kırmızılı takımın taraftarları, yolu trafiğe kapatarak sevinç gösterisi yaptı. Takımlarının formalarını giyen kalabalık taraftar grubu, davul çalıp halay çektikten sonra araçlarla şehir turu yaparak şampiyonluğu kutladı.ÇANAKKALE KORDON'DA BÜYÜK COŞKU
Çanakkale'de Galatasaray'ın 20'nci lig şampiyonluğunu kent merkezinde doyasıya kutladı. İskele meydanında toplanan bir grup Galatasaray taraftarı ellerinde meşalelerle şampiyonluk şarkılara söyleyerek Morabbin parkında doğru yürüdü. Grup, Kordon'daki şampiyonluk kutlamalarını iskele meydanında da devam etti. Kent merkezinde trafiğe çıkan bazı Galatasaray taraftarları ise araçlarıyla uzun konvoy oluşturarak ve korna çalarak şampiyonluklarını gecenin geç saatlerine kadar doyasıya kutladılar.ADANA'DA 'MUTLULUK' KONVOYU
Taraftarlar ligin bitmesine bir hafta kala gelen şampiyonluğu, yollarda kortej oluşturup, marş ve tezahüretlarla kutladı. Binlerce Galatasaray taraftarı gece boyunca kent merkezinde yüzlerce araçla konvoy oluşturdu. Renkli görüntüler oluşturan taraftarlar sarı kırmızı bayraklarını sallayarak şampiyonluk coşkusunu doyasıya yaşadı.

 

MARMARİS'TE 3 KİŞİYE GÖZALTI

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, Galatasaray'ın ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etmesiyle taraftarlar kutlama yaptı. İlçenin en işlek iki caddesi taraftar tarafından kapatılarak şampiyonluk şarkıları söyledi. İzinsiz havai fişek atan 3 taraftar gözaltına alındı.