Türkiye'nin en büyük pankartı

Türkiye'nin en büyük pankartı
Türkiye'nin en büyük pankartı
Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Transfer Komitesi Başkanı Deniz Atalay, Galatasaray derbisine yönelik açıklamalarda bulundu.

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Deniz Atalay, "Yolun başındayız. Oynadığımız futbol bize gelecek için umut verdi. Daha önemli bu. Bilic'in performansından memnunuz. Aşı tuttu diyebiliriz" dedi.

RAMON'U UZUN SÜREDİR İZLİYORDUK

Atalay, ''Sezon başında transferler tutar mı tutmaz mı diye bir takım endişeler vardı. Ama takım oynadıkça bu transferlerin ne kadar doğru olduğu ortaya çıktı. Ramon da bizim projelendirdiğimiz bir isimdi. Sol bek transferiyle ilgili isimlerden bahsedilirken Ramon da gündemdeydi. Uzun süreli takip sonrasında transfer ettik. Satın alma opsiyonu da biz de. 6 aylık performansına göre bir performans değerlendirmesi yapacağız. Kalıp kalmayacağına karar vereceğiz.

FREI VE FRANCO GELECEĞE YATIRIM

Frei ve Franco'nun geleceğe yönelik yatırım olduğunu belirten Deniz Atalay, ''Kerim Frie, altyapısı çok iyi olduğu için transfer ettiğimiz bir oyuncu. Franco da öyle... Umarım bu iki oyuncu gelecekte Beşiktaş 'ın temel oyuncuları olacak. Geleceğe yatırım olarak onları transfer ettik. Kerim'in yeteneği büyük, çok iyi bir oyuncu. Bunu ortaya çıkardığı sürece Beşiktaş'a çok faydalı olur. '' ifadelerini kullandı.

İSMAİL'E MİLLİ TAKIM'IN DA İHTİYACI VAR

Atalay, "İsmail Köybaşı önümüzdeki hafta çalışmalara başlar. Türk Milli Takımı'nın da İsmail'e ihtiyacı var. Biraz morali bozuldu; ama takıma çabuk dönecek" ifadelerini kullandı.

OYNAMAYANLARDAN TAKIM KURSAK O DA KAFAYA OYNAR
Atalay, ''Oynamayan oyuncularımızdan bir 11 yapsak, onlar da ligde başa oynar. Kadro kalitemiz belli. Bu sene, pek anlaşılmadı, çok derin ve kaliteli bir kadro kurduk. Geçen sezon yaşanan sıkıntıları yaşamayız. Ayrıca takımda kenetlenmenin müthiş olduğunu görüyoruz. Tolga'nın golden sonra kaleden çıkıp, arkadaşını kutlaması bunun en önemli göstergesi. Takım ruhunu oluşturuyoruz'' dedi.

OĞUZHAN DERBİNİN KAHRAMANI OLABİLİRDİ

Deniz Atalay, ''Oğuzhan'la görüştüm. Sakatlığı büyük talihsizlik. Galatasaray maçında patlamayı yapacak isim olarak Oğuzhan'ı görüyordum. Oğuzhan'ın performansı olası galibiyetimizde kilit rol oynayabilirdi. Doktor, yırtık olduğunu söylüyor. 'Hiç bir şey yapmazsak 3 ayda iyileşir. Ama biz tedaviyle bu süreyi erkene çekebiliriz' dedi. Ama derbide oynasaydı çok şey yapabilirdi. Galatasaray maçının en önemli adamı Oğuzhan olabilirdi. Bursaspor maçında sakatlanana kadar gösterdiği performans bunun en önemli göstergesidir'' diye konuştu.

DERBİDE TÜRKİYE 'NİN EN BÜYÜK PANKARTI

Atalay, "Derbi'de Beşiktaş'ın favori gösterilmesi yanlış olur. Daha yolun başındayız. Sakin olmalıyız. Derbi maçında her şey olur. Ama Bursa maçındaki performansımızla Galatasaray'ı yenebileceğimizi düşünüyorum. Taraftarımız derbiye çok ciddi hazırlanıyor. Stadın kapasitesi tamamen dolacak. Biletler bitti. Bayrak şov olacak. Belki de Türkiye'de şu ana kadar açılmış en büyük pankartı açılacak. Tam bir şov olacak" dedi.

FERNANDES VE ALMEIDA'NIN SÖZLEŞMESİ SIK SIK GÜNDEME GETİRİLMEMELİ

Atalay, Manuel Fernandes ve Hugo Almeida ile ilgili yönettiğimiz bir çalışma var. Ama bunu gündeme sık sık getirilmesi hem bizi hem de oyuncuları rahatsız ediyor. Biz gerekeni yapıyoruz. Ama şu anda sadece derbiyi düşünmeliyiz'' ifadelerini kullandı.

SEZER'İN SABIRLI OLMASI GEREKİR

Atalay, "Sezer Öztürk'ün başkanı 'Ben niye oynamıyorum' diye aradığını düşünmüyorum Sezer çok çalışıp gayret gösterecek. Sezer rahat olsun. Performansı arttıkça şans da bulacaktır. Bilic herkese şans tanıyor. Bu süreçte herkes sabırlı olacak. Herkes her hafta oynayamaz. Sezer'in bu konuda şikayette bulunmasını ya da serzenişte bulunmasını doğru bulmuyorum" dedi.