Türkiye'nin ilk NBA'li konuğu Timberwolves İstanbul'da

NBA takımlarından Minnesota Timberwolves, Europe Live 2007 organizasyonu çerçevesinde İstanbul'da yapacağı hazırlık kampı ve Efes Pilsen maçı için dün İstanbul'a geldi. Yaklaşık iki saat rötarlı olarak İstanbul'a...

İSTANBUL - NBA takımlarından Minnesota Timberwolves, Europe Live 2007 organizasyonu çerçevesinde İstanbul'da yapacağı hazırlık kampı ve Efes Pilsen maçı için dün İstanbul'a geldi. Yaklaşık iki saat rötarlı olarak İstanbul'a gelen 47 kişilik Minnesota Timberwolves kafilesi, Atatürk Havalimanı E kapısından çıkış yaptı. Kafile, daha sonra İstanbul'da bir hafta boyunca kalacağı Çırağan Kempinski Oteli'ne geçti. Basketbolcular havalimanında herhangi bir açıklama yapmadı. Kafile akşam saatlerinde Efes Pilsen'in Merter'deki tesislerinde bir antrenman yaptı.
Maç 6 Ekim'de
Yeni sezon öncesi hazırlık kampına İstanbul'da başlayan Minnesota Timberwolves, 5 Ekim'e kadar çalışmalarını sürdürecek. Kampın yanı sıra Minnesotalı basketbolcular İstanbul'da çeşitli sosyal organizasyonlara katılacak. NBA ile Avrupa Basketbol Ligleri Birliği (ULEB) yöneticileri arasında yapılan anlaşmaya göre, ekim ayında dört NBA takımının dahil olduğu 'NBA Europe Live Tour 2007' turnesinin Türkiye ayağını oluşturan Efes Pilsen-Minnesota Timberwolves maçı 6 Ekim Cumartesi günü saat 21.00'de başlayacak. Minnesota ayrıca 10 Ekim'de Londra'da Boston Celtics'le de bir maç yapacak. Bu karşılaşma, Minnesota'nın eski yıldızı Kevin Garnett'ın eski takımına karşı ilk kez mücadele edecek olması itibariyle de ayrı bir önem taşıyacak.
Geçen yıl ABD'ye giden ve burada NBA takımlarından Denver Nuggets ile Golden State Warriors takımlarıyla hazırlık karşılaşmalarıyla yapan Efes Pilsen, Minnesota Timberwolves ile yapacağı maçla bir ilke daha imza atarak, Türkiye'de bir NBA ekibiyle maç yapan ilk Türk takımı olacak. (Spor Servisi, aa)