'Türkler, İskoç hakemden mahrumdu!'

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde önceki gece oynanan ve 1-1 biten Moldova-Türkiye maçı, Macaristan medyasında da geniş yer buldu.

BUDAPEŞTE - 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde önceki gece oynanan ve 1-1 biten Moldova-Türkiye maçı, Macaristan medyasında da geniş yer buldu.
Macaristan'ın yüksek tirajlı spor gazetesi Nemzetisport, 'Kişinev'de Bravo' manşetini kullanırken, Fatih Terim'in "Malta maçından ders çıkaracağız" sözlerine rağmen Moldova'da iki puan kaybeden Türkiye'nin gruptan çıkmayı zora soktuğunu ifade etti. Bulvar Sport Gazetesi ise Moldova-Türkiye maçı için ilginç bir başlık kullandı. Manşetten verilen haberde, "Türkler İskoç hakemlerinden yoksundu" ifadesini kullanarak, 12 Eylül'de İstanbul'da oynanan Türkiye-Macaristan maçına göndermede bulunan gazete, "Türkiye'nin yardımına koşacak İskoç hakem bulunamadı" cümlesini kullandı.
Haber Online internet sitesi ise elemelerde cumartesi akşamının en büyük sürprizinin Moldova'da yaşandığını ve Türkiye'nin, bu sonuçtan sonra Yunanistan'ı yenmekten başka çaresinin kalmadığını yazdı. (Spor Servisi)