Türklerin 'sihir'li gecesi

Türk basketbolu NBA'deki en önemli gecelerinden birini daha yaşadı. Doğu Konferansı'nda play-off'a girmek için büyük bir mücadele veren Orlando Magic, Merkez Grubu'nun dibine demir atan Milwaukee Bucks'ı deplasmanda 117-94 yenerken...

MILWAUKEE - Türk basketbolu NBA'deki en önemli gecelerinden birini daha yaşadı. Doğu Konferansı'nda play-off'a girmek için büyük bir mücadele veren Orlando Magic, Merkez Grubu'nun dibine demir atan Milwaukee Bucks'ı deplasmanda 117-94 yenerken, her iki ekibin en skorerleri Türk oyuncular oldu.
4 Nisan'da 37 sayı atarak kariyer rekoru kıran Hidayet Türkoğlu, Bucks potasına da 25 sayı bırakarak başarılı bir performans daha ortaya koydu. 34 dakikayla Florida ekibi adına sahada en fazla kalan oyuncu
olan Hido, Bucks'lıların pota altında takım arkadaşı Dwight Howard'ı durdurmaya çabalaması sayesinde pek çok 'açık şut' şansı buldu ve bunları başarıyla değerlendirerek, 15'te 10 isabet kaydetti. Hidayet ayrıca iki ribaunt aldı, altı asist yaptı.
Bucks'ta oyuna sonradan dahil olan Ersan İlyasova ise 18 sayı, 5 ribauntluk performansıyla Bucks'ın en etkili ismiydi. İlyasova 15 şutunun altısında isabet sağlarken beş serbest atışın hiçbirini kaçırmadı.
Okur'dan 14 sayı, Jazz mağlup
Batı Konferansı'nda son sekize kalmayı çok önceden garantileyen Utah Jazz, play-off maçları öncesi oynadığı basketbolla 'S.O.S.' vermeye devam ediyor. Salt Lake City'liler Golden State Warriors'a deplasmanda farklı mağlup oldu: 102-126.
İlk çeyreği 27-26 önde geçmesine karşın ikinci bölümde dağılan Jazz'da Mehmet Okur mücadeleye ilk beşte başlayıp 24 dakika sahada kaldı ve 14 sayı, 1 ribaunt, 1 asist ve 1 blokla oynadı.
Diğer sonuçlar: New York-Detroit: 83-91, San Antonio-Portland: 112-96, Minnesota-Toronto: 100-111, Dallas-Clippers: 96-86, Denver-Lakers: 116-111, Seattle-Houston: 90-95. (Spor Servisi)