Turlar favorilere alkışlar rakiplerine

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2007 tenis turnuvasının 1 ve 2 numaralı seribaşları Maria Şarapova ve Elena Dementieva çeyrek final mücadelelerinde rakiplerini mağlup ederek, sürpriz yaşanmadan yarı finale yükselen isimler oldu.

İSTANBUL - Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2007 tenis turnuvasının 1 ve 2 numaralı seribaşları Maria Şarapova ve Elena Dementieva çeyrek final mücadelelerinde rakiplerini mağlup ederek, sürpriz yaşanmadan yarı finale yükselen isimler oldu. İki Rus tenisçi de maçlarını üç set sonunda kazanırken, rakiplerinin gösterdiği performanslar Tekstilkent Arena'daki tenisseverlerden büyük alkış aldı.
1 numaralı seribaşı Maria Şarapova, Polonyalı Agnieszka Radwanska karşısında korttan 6-2, 3-6 ve 6-0'lık setlerle galip ayrıldı. Elena Dementieva ise ilk setini 6-1 yitirdiği mücadelede diğer iki seti 6-4 önde bitirerek yarı finale yükseldi. Rus raketin son dörtteki rakibi, 3 numaralı seribaşı Patty Schnyder'in sakatlığı nedeniyle turnuvadan çekilmesi üzerine tur atlayan Alona Bondarenko olacak.
Venus Williams'ı eledikten sonra dün de bir başka ABD'li Meghann Shaughnessy'yi geçen Aravane Rezai, bugün yarı finalde Maria Şarapova'nın rakibi olacak. (Spor Servisi)