'Turnuvanın en yorgunuyuz'

Brezilya maçı sonrası görüşlerini açıklayan Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş, iki takımın da çok fazla gol pozisyonuna girdiğini söyledi. Güneş, "Fransa ile finalde oynamak istiyorduk, ancak yarı finalde oynayacağız.

PARİS - Brezilya maçı sonrası görüşlerini açıklayan Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş, iki takımın da çok fazla gol pozisyonuna girdiğini söyledi. Güneş, "Fransa ile finalde oynamak istiyorduk, ancak yarı finalde oynayacağız. İyi bir turnuva, oyuncularımızı denemek için önemli bir fırsat elde ettik. Burada en çok yorulan takım biz olduk. Yarış devam ediyor. Amaç oyuncularımızın son durumunu görmek. Bizim için önemli olan iyi bir futbol ortaya koymak. Üç maçtır iyi işler yaptık. Fransa bir dünya devi. Oyuncularımı büyük bir takım önünde test etmek istiyordum" diye konuştu. Yabancı bir gazetecinin, "1996 yılında Parreira Fenerbahçe teknik direktörü iken, O'na karşı kaybetmiştiniz. Bu maç onun bir rövanşı mıydı?" sorusuna Güneş, "Hayır, teknik direktörler yarışmaz" yanıtını verdi.
'Oyuncularımı uyarmıştım'
1994'te Dünya Şampiyonu yaptığı Brezilya'nın teknik direktörlüğünü dokuz yıl sonra yeniden üstlenen Carlos Alberto Parreira ise ilk yarıda kendilerinin, ikinci yarıda da Türk takımının üstün olduğunu ifade ederken şunları söyledi: "İlk yarıda dört gol pozisyonuna girdik. İkinci yarıda ise Türk takım daha iyiydi. Ani ataklarla onlar da çok fırsat yakaladı. Golü attıktan sonra, oyundaki üstünlüğü ele geçirdiler. İlk yarının bitiminde oyuncularımı uyardım. Türk takımını tebrik ediyorum. Bizim için oyuncularımızı denemek önemliydi. Final oynamak istiyorduk, ancak olmadı" diye konuştu.
Brezilya maçının ardından Ay-Yıldızlılar'ın soyunma odasına gelen Sambacılar'ın malzemecisi "Yedek futbolcularımız formalarınızdan istiyor" dedi. Bu istek yerine getirildi ve formalar, Brezilyalı yedeklere yollandı.
UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik de, seyircinin yaptığı taşkınlıkları dikkat çekti. Erzik Brezilya maçında sahaya girilmesine vurgu yaparak "Pırıl pırıl gençlerimiz, dünya devi Brezilya karşısında futbol resitali veriyor. Ancak seyircimiz böylesine büyük bir zafere gölge düşürüyor" ifadesini kullandı.
Eylül ayında Euro 2004 eleme grubu maçında Türkiye'yle oynayacak olan İngiltere'nin Antalya-Belek'te kamp yapacağı açıklandı. (Spor Servisi)