Turuncu kraliçe Sharapova

Turuncu kraliçe Sharapova
Turuncu kraliçe Sharapova
Masha2001'den bu yana ilk kez 3 sete uzayan tek toprak grand slam Roland Garros tek kadınlar finalinde Maria Sharapova, rakibi Simona Halep'i 6-4, 6-7 ve 6-4'le devirip kariyerinin ikinci Fransa Açık şampiyonluğuna erişti

Maria Sharapova, 2012 yılında kendisine kariyer Grand Slam’i yapma şansını tanıyan Fransa Açık Tenis Turnuvası’nda yine mutlu sona ulaştı. Rus raket, kariyerinin ilk Grand Slam finalini oynayan Simona Halep’i iki set sonunda devirip, kariyerinin 5. büyük turnuva zaferine ulaştı. Masha, bu zaferle, bir Grand Slam’de iki kez şampiyonluğa erişen ilk Rus sporcu unvanının da sahibi oldu.
Mücadeleye iyi başlayan Halep’ti. Rakibinin ilk servisini kıran 22 yaşındaki oyuncu, kendi servisiyle de 2-0 öne geçti. Ancak bu noktadan sonra ritmini bulan Masha, üst üste 4 oyun alarak break avantajını eline geçirdi. Setin 9. oyununda Halep yeniden servis kırarak durumu 4-5’e getirse de kendi servisinde yine hata yapınca ilk seti Maria Sharapova 6-4’le önce tamamladı. 57 dakika süren ilk sette, Rus oyuncu 16 basit hata yapsa da 18 winner’la seti kazandı. Halep ise 9’ar basit hata ve winner üretti.

Servis kıran kırana

İkinci set de karşılıklı kırılan servis oyunlarıyla başladı. Masha 2-0’la başlarken, Halep sette durumu 2-2’ye getirdi. Rus rakibi karşısında direncini hiç kaybetmeyen ve özellikle baseline’ın gerisinde harika bir savunma yapan Simona Halep, 9. oyunda servis kırarak 5-4’le ipleri eline geçirdi ama kendi servisine tutunamayınca Sharapova bir kez daha umutlandı. Halep, iki kez kazanmak için servis attığı seti tie-break sonunda kazanıp, 2001’den bu yana ilk kez Roland Garros tek kadınlar finali belirleyici sete taşıdı.

İkinci sette ıslıklandı

Karşılaşmanın ikinci setinden itibaren servis ritüelini uzattığı için tribünler tarafından ıslıklanan Sharapova, üçüncü sete iyi başlayan taraftı. Servis kırma avantajını erken eline geçiren Rus yıldız, kalan bölümde bu üstünlüğünü kaybetmeyince 6-4’le kupayı kazanmayı başardı.


  ETİKETLER:

  Fransa

  ,

  Oyun

  ,

  Kariyer