Tuttosport: Zico, Lugano'nun Juve'ye transferine onay verdi

İtalya'daki günlük spor gazetelerinden Tuttosport, Fenerbahçeli Lugano'nun Juventus'a transferinin giderek somutlaşmakta olduğunu ileri sürdü. Türk gazetelerinde yayımlanan haberlerle de desteklenen bu iddia, gazetenin...

MİLANO - İtalya'daki günlük spor gazetelerinden Tuttosport, Fenerbahçeli Lugano'nun Juventus'a transferinin giderek somutlaşmakta olduğunu ileri sürdü. Türk gazetelerinde yayımlanan haberlerle de desteklenen bu iddia, gazetenin dünkü nüshasında ilk sayfadan, 'Zico, Lugano'nun Siyah-Beyazlılara verilmesine evet dedi' başlığıyla duyuruldu. İç sayfadaki haberde ise 'Zico evet diyor: Güle güle Lugano' şeklinde bir başlık kullanılırken, spotta ise şu ifadelere yer verildi: "Lugano, Inter maçında iyi oynayan isimler arasındaydı. Teknik direktör, Uruguaylı oyuncuyu Juve'ye doğru iteliyor. Brezilyalı çalıştırıcı bir forvet arayışında. Bu nedenle, ocak ayında Lugano 8-10 milyon avroya satılabilir."
Fenerbahçe'nin yabancı oyuncu kontenjanının şu an itibarıyla tamamen dolu olduğunun anımsatıldığı haberde, Zico'nun ocak ayında iyi bir yabancı forvet alabilmek için kadrodaki yabancılardan birini elden çıkaracağına işaret edildi. Haberde, "Sarı-Lacivertliler, ocakta iyi bir forvet almak istiyor. Zico, kolay bütünleşme açısından Latin Amerikalı, tercihen de Brezilyalı bir oyuncu alınmasından yana" denildi.
Haberde, şu iddialara da yer verildi:
"Aziz Yıldırım'ın kulübü yol ayrımında:
Ya ocak ayında Kezman'ı satacaklar ya da Belgradlı oyuncuyu haziran sonuna
kadar el-de tutup Lugano ya da Appiah satılacak. Juve, bu avantajlı ortamı, İtalyan pasaportu da olan Uruguaylı oyuncuyu almak için pekâlâ değerlendirebilir."
Juventus yetkililerinin, Inter-Fenerbahçe maçında Lugano'yu izlediklerine değinen Tuttosport, konunun Sarı-Lacivertli kulüple de büyük olasılıkla konuşulmuş olduğunu kaydetti.