Tütüneker'in 2-0 mutluluğu

Tütüneker'in 2-0 mutluluğu
Tütüneker'in 2-0 mutluluğu
Torku Konyaspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker, "Takımımı tebrik ediyorum. Müthiş oynadılar" dedi.

KONYA (AA) - Uğur Tütüneker, 2-0 kazandıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, iki üç haftadır oynadıkları iyi oyunu bu hafta daha da geliştirdiklerini belirtti.

Yenildikleri Bursaspor ve Galatasaray maçlarında da iyi oynadıklarını ifade eden Tütüneker, "Galatasaray'ı elden kaçırdık. Orada da galip gelebilirdik" diye konuştu.

Yerel basına seslenen Tütüneker, her zaman skora bakmamalarını istedi. "Bir yenilgide Konya çalkalanıyor. Hoca antrenmana çıkmıyor. İstifa edecekmiş" dendiğini ifade eden Tütüneker, "Ben 24 saat tesislerde kalıyorum. Beni her zaman orada bulabilirsiniz. Bu ayıp ama.. Zaman zaman biz de sıkıntılar yaşıyoruz. Sıkıntılar olacak" ifadesini kullandı.

Tütüneker, bugün galip geldiklerini kaydederek, şöyle devam etti:
"Takımımı tebrik ediyorum. Müthiş oynadılar. Bir çok pozisyonumuz var. Hepimiz Konyalıyız ama ben Galatasaray'da yaşadıklarımı kalbimden atamam. O maçta Galatasaray'ı yenmek isteyen en çok bendim. Bizi tanıyan bilir. Yalanı dolanı sevmem. Bir şey varsa gelin bize sorun. İşimizi yapabildiğimiz kadar yapıyoruz."

Torku Konyasporlu futbolcu Tolga Ünlü ise üst üste alınan yenilgilerin ardından güzel bir maç çıkardıklarını söyledi.

Panik yapmadan güzel bir futbol ortaya koyduklarını vurgulayan Ünlü, "İyi oynadık. Rakibe de pozisyon vermedik. Maçın sonucu daha da farklı olabilirdi. Arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Yerinde bir galibiyet oldu" şeklinde konuştu.

Yeşil-beyazlı futbolcu Mehmet Uslu da kazanıp moral bulmaları gereken bir maçta galip geldiklerini, milli maç nedeniyle verilen arayı iyi değerlendirip Beşiktaş deplasmanından da puanla dönmek istediklerini kaydettii.