Tütüneker'in Trabzonspor planı

Tütüneker'in Trabzonspor planı
Tütüneker'in Trabzonspor planı
Torku Konyaspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker, Trabzonspor maçından puan ya da puanlarla ayrılmak istediklerini ifade etti.

KONYA (AA) - Uğur Tütüneker, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, Ziraat Türkiye Kupası 2. kademe maçında Arsinspor'u 3-0 yenerek bir üst tura yükselen takımının, ortaya koyduğu performanstan memnun olduğunu belirtti.

Kazanılan her maçın kendilerine büyük moral verdiğine işaret eden Tütüneker, alt lig takımlarıyla oynanan maçların konsantrasyonu sağlama adına zorluklarla dolu olduğunu aktardı.

Arsinspor karşısında özellikle ikinci yarıda ortaya koydukları oyunla turu hak ettiklerini vurgulayan Tütüneker, şunları kaydetti:
"Ligde olduğu gibi bu maçta da çok sayıda pozisyona girdik. Son vuruşlarda biraz daha dikkatli olabilirsek, maç kazanmamız daha da kolay olabilir. Şans verdiğimiz oyuncularımızın son durumlarını görme adına bizim için iyi bir maç oldu. Turu geçtiğimiz için mutluyuz. Kazanılan her maç, takımımızın ileriye daha moralli bakması adına çok önemli. Arsinspor'a bundan sonraki mücadelesinde başarılar diliyoruz. Önümüzde Pazar günü Trabzonspor ile ligde oynayacağımız önemli bir maç var. Gençlerbirliği karşısındaki mücadeleci oyunumuzu biraz daha ileriye taşıyarak, Trabzonspor maçından puan ya da puanlarla ayrılmak istiyoruz. Bunu da başaracak güce sahip olduğumuza inanıyoruz."

Tütüneker, antrenmanlar için tesislerini kendilerine tahsis eden Trabzonspor'a da teşekkür etti.