'Tuzağa düşmek istemiyoruz'

Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, 12. Avrupa Şampiyonası 7. Eleme Grubu'nda 6 Eylül'de Liechtenstein ile yapacakları...

İSTANBUL - Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, 12. Avrupa Şampiyonası 7. Eleme Grubu'nda 6 Eylül'de Liechtenstein ile yapacakları maçı çok önemsediklerini vurgulayarak, "Büyük hedeflere gitmek için önce küçük adımlar atmalıyız. Bize düşen görev insanlarımızı mutlu etmek ve moral değerlerini yüksek tutmak. Bu yüzden sportif zaferler düşünüyoruz. 2004'de Portekiz'de olmak istiyoruz. Ama önce Liechtenstein'ı yenmeliyiz" diye konuştu.
Güneş , kamuoyunda hep 11 Ekim'de yapacakları İngiltere maçının öne çıkarıldığını, Liechtenstein maçının pek gündeme gelmediğini kaydederek, şunları söyledi: "Liechtenstein maçını kazanmadan, İngiltere maçının bir anlamı yok. İlk defa bir maçtan çekindiğimi rahatlıkla söylüyorum.
İngiltere maçında motivasyon kendisinden olacaktır, ama Liechtenstein maçında kamuoyu desteğine çok daha fazla ihtiyacımız var."
'Her iki maç da önemli'
"Rakipte, İngiltere'nin etkisi vardır veya yoktur bilemiyorum" diyen Güneş, "Hem bizim, hem de İngiltere-Makedonya maçı önemli. Her iki takım da puan kaybetmeden 11 Ekim'de karşılaşmak istiyor. Biz tuzağa düşmek istemiyoruz. Liechtenstein maçında kaybedilecek puanlar her şeyi altüst eder. Liechtenstein'da saha dışı atmosferi istediğimiz gibi olmayabilir. Şartlar ne olursa olsun 3 puanla ayrılmalıyız" şeklinde konuştu. Güneş, Emre, Yıldıray ve Nihat'ın bu mazta oynamamayacaklarını belirterek, "Bazı arkadaşlarımızı da Portekiz maçı nedeniyle Ümit Milli Takım'a gönderdik. Onlar yine bizim futbolcularımızdır. Her iki takım başarıyı yakalamak için birlikte çalışmalıdır" dedi.
Bugün Beşiktaş Belediyesi tarafından yaptırılan Sporcular Parkı'nın açılışına katılacak olan Milliler, öğleden sonra İsviçre'nin Zürih kentine gidecek. 6 Eylül'de Liechtenstein ile karşılaşacak olan Milliler, 7 Eylül'de Dublin'e geçerek İrlanda Cumhuriyeti maçı hazırlıklarını burada sürdürecek. Milli Takım'ın Liechtenstein ile yapacağı maçı Hollandalı Dick Van Egmond yönetecek. Egmond'un yardımcılıklarını Gyuri Takacs ve Adriaan
Inia yapacak. Vaduz kentindeki Rheinoark Stadı'ndaki karşılaşma, 21.00'de başlayacak. (Spor Servisi)