Tuzla'nın 'kale' gibi tesisi oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Tuzla'da inşa ettirdiği Kafkale Spor Kompleksi dün düzenlenen bir törenle hizmete açıldı. Kafkale Spor Kompleksi, Türkiye'nin en büyük spor tesisi olma özelliğini taşıyor.
Haber: SAİM BOZER / Arşivi

İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Tuzla'da inşa ettirdiği Kafkale Spor Kompleksi dün düzenlenen bir törenle hizmete açıldı. Kafkale Spor Kompleksi, Türkiye'nin en büyük spor tesisi olma özelliğini taşıyor. 55 bin metrekare arazi üzerinde 8 bin 800 metrekare kapalı alan ve 24 bin metrekare kat alanı olarak yapılan tesisin salonlarında basketbol, voleybol, badmington, güreş, hentbol, tenis, cimnastik, halter, boks, uzakdoğu sporları, eskrim, aerobik, futbol, duvar tenisi, satranç ve yüzme gibi 16 farklı spor dalları aynı anda yapılabilecek. Tesiste ayrıca bir yarı olimpik havuz ve sosyal bölümler de bulunuyor.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna böylesi dev bir tesisi Türkiye'ye kazandırdıkları için çok mutlu olduklarını belirterek, "Artık tüm gençler Avrupa standartlarındaki bir tesiste spor yapabilme imkanına sahip oldu. Kafkale tesislerinden geleceğin başarılı sporcuları çıkacağını ümit ediyoruz." diye konuştu.
Athena Grubu'nun konser verdiği açılışta, ünlü satranç ustası Karpov Kasparov, Gürtuna ile bir gösteri maçı oynadı. Ayrıca, Güney Kore Tekvando Milli Takımı da bir gösteri yaptı.