'Üç Avrupa takımından teklif aldım'

İkinci yarı hazırlıklarına Antalya'da devam eden Fenerbahçe'nin kaptanı Ümit Özat, eski teknik direktörü Christoph Daum'dan ve ayrıca yurtdışından iki takımdan teklif aldığını açıkladı.

ANTALYA - İkinci yarı hazırlıklarına Antalya'da devam eden Fenerbahçe'nin kaptanı Ümit Özat, eski teknik direktörü Christoph Daum'dan ve ayrıca yurtdışından iki takımdan teklif aldığını açıkladı. Dün bir basın toplantısı düzenleyen Ümit, gazetecilerin soruları üzerine teklifler aldığını doğrulayarak, "Eski teknik direktörüm Daum'dan teklif aldım. Onun dışında yurtdışından devre arasında iki tane daha teklif geldi" dedi.
Fenerbahçe'nin 100. yılındaki hedeflerinin herkesin kişisel hedeflerinden önce geldiğini belirten Ümit, "Zaten kulübümüzde elde edeceğimiz başarılı sonuçlar bizi kendi kişisel hedeflerimize taşıyacaktır. Benim de sözleşmem bitiyor ama bunların gündeme gelmesi şu aşamada doğru değil" diye konuştu.
Ümit, şöyle devam etti: "İnsanlara 'Oynamadı da ayrıldı veya ayrılmak istiyor' gibi bu tür fırsatlar verme taraftarı değilim. Her ne kadar sezon sonunda kontratım da bitse, şu anda Fenerbahçe'nin mukaveleli futbolcusuyum. Teklif bizi mutlu da etse bunu çok gündeme getirmek, bana yakışmaz." Ümit Özat, Daum'un üç yılda kendisine çok katkısı olduğunu vurgulayarak, "Beni istemesi gurur verici bir olay. Hedefim üç sene daha futbol oynayıp, futbolu Fenerbahçe'de bırakmak, ama yarın için konuşmak çok mantıklı değil" şeklinde konuştu. UEFA Kupası'nda hedefleri olduğunu da belirten ümit, üçüncü turda AZ'yi eleyeceklerini söyledi.
Sakat sayısı dört oldu
Fenerbahçe'de kampın ikinci gününde üç futbolcu sakatlık geçirdi. Sabah ormanda yapılan antrenmanı sol ayağındaki ağrı nedeniyle yarıda bırakan Kezman'dan sonra akşam antrenmanında da Deniz ve Önder sakatlandı. Bu futbolcuların durumlarının ciddi olmadığı belirtilirken, önceki gün sakatlanan Alex de Souza ile beraber Antalya kampında sakatlanan oyuncu sayısı dörde çıktı. Ülkesinde bulunan Appiah ile izinli olan Mehmet Yozgatlı'nın ise bugün kampa katılacakları belirtildi. (Spor Servisi)