Üç vakte kadar üç korku

Beşiktaş, dün sabah Nevzat Demir Tesisleri'nde bir idman yaptıktan sonra özel uçakla Elazığ'a gelip maç saatini beklemeye başladı. Beşiktaş Teknik Direktörü Lucescu, Elazığspor maçı öncesi oldukça sıkıntılı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

ELAZIĞ - Beşiktaş, dün sabah Nevzat Demir Tesisleri'nde bir idman yaptıktan sonra özel uçakla Elazığ'a gelip maç saatini beklemeye başladı. Beşiktaş Teknik Direktörü Lucescu, Elazığspor maçı öncesi oldukça sıkıntılı. Bu zorlu deplasmanda Rumen hocayı üç korku sardı: Pascal Nouma'nın takımla ilişiğinin kesilmesinin özellikle yabancı oyuncular üstündeki olumsuz etkisi; maçın gündüz oynanacak olması ve sahanın bozuk zemini. Oyuncularının bu tür maçlara zor konsantre olduğunu belirten Lucescu, "Ancak geçmişten dersler çıkardık. Hafta boyu iyi çalıştık. Tek düşüncemiz galibiyet. Çok farklı etkenlerin olduğu bir maç olacak" diye konuştu.
Siyah-Beyazlılar'da, kart cezalısı İlhan'ın yanı sıra kondisyon eksikleri bulunan Bayram ve Maldaraşanu, Elazığ'da forma giyemeyecek. Elazığspor maçı öncesi teknik heyet, sarı kart cezası sınırında olan futbolcuları uyardı. Siyah-Beyazlılar'da üçer sarı kartı bulunan Ahmet Dursun, Ahmet Yıldırım, İbrahim, Tayfur ve Zago, Elazığspor maçında da sarı kart görmeleri halinde, Altay maçında cezalı duruma düşecekler.
Ahmet Dursun'a ortadan destek
Başarılı hocanın bir diğer sıkıntısı ise, forvette oynatacak oyuncu bulamaması. Cezalı olan İlhan'ın yerine Ahmet Dursun'u oynatacak olan Lucescu, bu sorunu da Pancu-Sergen ikilisi ile çözmeyi planlıyor. Ahmet Dursun'un yanında pozisyonalara göre değişmeli olarak Pancu ile Sergen yer alıp gol kovalayacak.