'Üçlü ceza'ya sert tepki

'Üçlü ceza'ya sert tepki
'Üçlü ceza'ya sert tepki
Penaltıya sebebiyet veren futbolcunun bir sonraki maçta oynayamaması, Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Niersbach'ı isyan ettirdi.

MÜNİH (DHA) - Bundesliga'da hafta sonu oynanan maçlarda Borussia Dortmundlu Mats Hummels ve Augsburglu Ragnar Klavan, penaltıya neden oldukları gerekçesiyle kırmızı kart gördüler ve gelecek maçta cezalı duruma düştüler. Ancak Almanlar, yıllardır bu kuralın değişmesi için mücadele ediyor.

Alman hakem komitesi çeşitli defalar kuralın değişmesi için FIFA'ya başvuruda bulundu. Gerekçe olarak ise "Penaltı zaten en büyük ceza . Kırmızı kart ile o maç için ikinci bir ceza veriliyor. Üstüne futbolcu bir sonraki maçta oynayamıyor. Tek suça 3 ceza çok fazla" savunması gösterildi.

Bu kuralın değişmesi için FIFA bünyesinde Franz Beckenbauer başkanlığındaki bir çalışma grubu da rapor hazırlamış fakat bu rapor değerlendirilmemişti. Alman Futbol Federasyonu Başkanı Wolfgang Niersbach, pes etmeyeceklerini, bu kuralın değişmesi için mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

"FUTBOLCULAR BİRLEŞSİN"

Alman futbolunun duayen antrenörlerinden Otto Rehhagel de bu kuralı bir felaket olarak nitelendirdi. Dünya çapında futbolcu ve antrenörlerin, FIFA'nın bu kuralı değiştirmesi için ayaklanması gerektiğini vurgulayan Rehhagel, FIFA'ya baskının şart olduğunu söyledi.