Üçüncü teklifte F.Bahçe'ye geldi

Üçüncü teklifte F.Bahçe'ye geldi
Üçüncü teklifte F.Bahçe'ye geldi
Fenerbahçe'nin yeni transferi Diego Ribas, sarı-lacivertli kulüple daha önce iki kez transfer için temas kurduğunu, üçüncüsünde sonuca ulaştıklarını söyledi.

İSTANBUL - Sağlık kontrolü öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Diego Ribas, transferiyle ilgili, "Daha önceden Fenerbahçe ile iki kez kontağımız olmuştu. Bu üçüncüsünde en sonunda başarabildik. Önceki iki seferde tamamen kendi takımlarımdan dolayı anlaşamadık. Fenerbahçe beni her zaman çok istemişti, sonunda bu başarıyı elde etti. Şu anda çok mutluyum. İki taraf adına da çok güzel ve yararlı olacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

Diego Ribas İstanbul'da


Konuşmasına Türkçe "Merhaba" diyerek başlayan Diego, "Gerçekten çok mutluyum. Taraftarların desteği beni ayrı mutlu etti. Bugün uzun bir gün olacak. Sağlık kontrollerinden geçeceğim. Bütün kontroller iyi olursa Fenerbahçe adına da benim adıma da çok daha güzel günler olacak" ifadelerini kullandı.

Kendi performansı ve Türkiye Ligi'nin sorulması üzerine Brezilyalı orta saha oyuncusu şunları kaydetti:
"Şimdiden söylemek zor. Daha mı iyi olacağım ya da daha mı kötü. Türkiye futbolu hakkında bir şeyler konuşabilmek zor. Ama ben Atletico Madrid'den geldim, orada şampiyonluk yaşadım, Şampiyonlar Ligi'nde çok iyi sonuçlar aldık. Her zamanki hedefim bir daha ki sezon daha iyi oynamak, kendimi gösterebilmektir. Lig başlayınca bunu göreceğiz."

Taraftarın beklentisinin kendisini heyecanlandırıp heyecanlandırmadığı sorusuna da Diego Ribas, "Onlara çok teşekkür ediyorum. Gerek internetten gerek medyadan bana yolladıkları mesajlar gerçekten beni motive ediyor. Bu konuda hiç kuşkum yok. Beni karşılamaları beni ayrıca mutlu etti. Bu motivasyonun beni ayrıca ileri seviyeye götüreceğine inanıyorum" diye konuştu. (AA)  

F.Bahçeli avukatlardan AYM'ye çağrı