Üçüncülük İtalya'nın

Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda İtalya, Fransa'yı 69-67 yenerek üçüncü oldu. İtalya'da Marconato 16 sayıyla takımının en skorer ismi olurken, Galando 15, Basile ise 11 sayı üretti.

STOCKHOLM - Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda İtalya, Fransa'yı 69-67 yenerek üçüncü oldu. İtalya'da Marconato 16 sayıyla takımının en skorer ismi olurken, Galando 15, Basile ise 11 sayı üretti. Fransa'da Parker'in 24 sayısı galibiyet için yeterli olmazken, diğer oyuncular çift haneli rakamlara ulaşamadı. İtalya ilk yarıyı 39-27 önde kaparken, ikinci devrede toparlanan Fransa son iki çeyrekte rakibinden fazla sayı atmasına rağmen maçı kazanamadı. Fransa'nın üç sayılık atışlarda 3/24 isabet sağlaması da dikkat çeken bir istatistik oldu.
Beşincilik-altıncılık mücadelesinde ise son şampiyon Sırbıstan Karadağ'la oynayan Yunanistan maçı 72-64 kazandı. Yunanistan, as oyuncularına yer vermeyen rakibi karşısında devreyi 21-13 galip bitirdi. Üstünlüğünü son iki periyotta da sürdüren Yunanlılar maçı almasını bildi. Yedincilik-sekizcilik mücadelesinden ise İsrail galip çıktı. Son derece çekişmeli geçen maçta ilk periyodu Rusya 18-16 önde kapadı. Devre 34-34 berabere biterken üçüncü çeyreğin galibi 58-57'lik skorla İsrail oldu. Son periyotta iyi oynayan İsrail, sahadan 89-82 galip ayrıldı. Maçta İsrail'den Tapiro, Rusya'dan da Serguei Monia 26 sayı kaydederek sahanın en skorer isimleri oldu. (Spor Servisi)