UEFA gelirleri kesti!

UEFA gelirleri kesti!
UEFA gelirleri kesti!
UEFA, Fenerbahçe ve Eskişehirspor'un da aralarında yer aldığı 23 kulübün Finansal Fair Play Ödül Gelirleri'ni geçici olarak dondurdu. Fenerbahçe'den açıklama: Belgeyi göndereceğiz.

GÖKHAN HEBEPÇİ

İSTANBUL - UEFA'dan yapılan açıklamada, aralarında Fenerbahçe ve Eskişehirspor'un da bulunduğu 23 kulübün Finansal Fair Play kapsamında soruşturmaya dahil edildiği ve bu yıl UEFA'dan elde edilecek gelirlerinin geçici olarak dondurulduğu bildirildi. 2012/13 sezonunda UEFA'nın kupalarına katılan kulüplerin, 30 Haziran'a kadar borçlarıyla ilgili belgeleri UEFA'ya sunması gerekiyordu. UEFA, bu tarihe kadar belgeleri ulaştırmayan kulüplerin de Finansal Fair Play Ödül Gelirleri'ni geçici olarak dondurdu. UEFA ayrıca, bu kulüplere 30 Eylül tarihine kadar da süre verdiğini ifade etti. UEFA kendisine ulaşan bu belgeleri inceleyecek ve talimat şartlarını yerine getirmeyen kulüplere bu yıl UEFA'dan gelir verilmeyecek. Bu arada listede Atletico Madrid ve Sporting Lizbon gibi takımlar da yer alıyor.

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA

Fenerbahçe resmi internet sitesinden yapılan açıklamada ise konunun UEFA tarafından yapılan rutin bir denetimin ardından ortaya çıkan değerlendirme olduğu belirtilerek, “Takımımızın eski oyuncularından biri ile ilgili alacak-borç müzakerelerinin sürmesi nedeniyle ortaya çıkan bu duruma dair bilgilendirme, alacağın ödendiğini tevsik eden belgenin UEFA’ya ulaştırılmasıyla yapılacaktır” denildi.Ödül gelirleri dondurulan 23 kulüp şöyle;
Borac Banja Luka (BIH)
FK Sarajevo (BIH)
FK Zeljeznicar (BIH)
CSKA Sofya (BUL)
HNK Hajduk Split (CRO)
NK Osijek (CRO)
Atlético Madrid (ESP)
Málaga (ESP)
Maccabi Netanya FC (ISR)
FK Shkendija 79 (MKD)
Floriana FC (MLT)
FK Buducnost Podgorica ( MEB )
FK Rudar Pjevlja (MEB)
Ruch Chorzów (POL)
Sporting Clube de Portugal (POR)
FC Dinamo Bucureşti (ROU)
Rapid Bukarest (ROU)
FC Vaslui (ROU)
FC Rubin Kazan (RUS)
Partizan Belgrad (SRB)
FK Vojvodina (SRB)
Eskişehirspor (TUR)
Fenerbahçe (TUR)