UEFA: Gerets'e destek çıktılar

UEFA'nın resmi internet sitesi, Galatasaray'la teknik direktör Erik Gerets'in nikâh tazelemesini "Galatasaray Gerets'e desteğini gösterdi" yorumuyla duyurdu.

  • UEFA'nın resmi internet sitesi, Galatasaray'la teknik direktör Erik Gerets'in nikâh tazelemesini "Galatasaray Gerets'e desteğini gösterdi" yorumuyla duyurdu. Sitenin ilk sayfasından verilen haberde, Sarı-Kırmızılı yönetimin eleştirilere rağmen Belçikalı çalıştırıcının arkasında durduğu vurgulandı. Galatasaray kulübünden resmi açıklama dün öğle saatlerinde yapıldı. Açıklamada "Teknik direktörümüz Erik Gerets'in sözleşmesi bir yıl daha uzatılmıştır. Teknik direktörümüzün başarılı kariyerinin yeni dönemde de devam edeceğine inanıyoruz" denildi.
  • Galatasaray, Kayseri Erciyesspor karşısına sakat ve hasta oyuncuları nedeniyle eksik bir kadroyla çıktı. Sarı-Kırmızılı ekipte Hakan, Song ve Ayhan hastalıkları, Okan ile Necati de sakatlıkları nedeniyle forma giyemedi. Hastalığı geçen Orhan ilk 11'deki yerini alırken, Mehmet Eren'le girdiği bir mücadelede kasığında çekme meydana geldiği için maçın 35. dakikasında yerini genç oyuncu Ferhat'a bırakmak zorunda kaldı. Konuk ekipte ise Cenk ve Daloviç cezaları, Kürşat ise sakatlığı nedeniyle maçta yer alamadı.
  • Erciyesspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, uzun yıllar kaptanlığını yaptığı Galatasaray'a karşı bir teknik direktör olarak Ali Sami Yen'de ilk kez mücadele verdi. Galatasaraylı taraftarlar, Bülent Korkmaz'a "Biz seni profesyonel değilsin diye sevdik","Unutmayız", "Unut dediler, unutamadık" yazılı pankartlar açtı. Taraftarlar ayrıca bir süre "Büyük kaptan" diye tezahüratta bulundu.
  • Sarı-Kırmızılı taraftarlar karşılaşmaya fazla ilgi göstermedi. Ali Sami Yen'deki mücadeleyi 10 bine yakın futbolsever izledi.