UEFA gözlemcisinden Cüneyt Çakır'a övgü

UEFA gözlemcisinden Cüneyt Çakır'a övgü
UEFA gözlemcisinden Cüneyt Çakır'a övgü
Cüneyt Çakır Kuzey İrlanda ile Macaristan arasında oynanan Euro 2016 elemeleri F grubu karşılaşmasında verdiği ilginç kararla, UEFA hakem camiasını kendisine bir kere daha hayran bıraktı.

Euro 2016 Elemelerinde F grubunda oynanan Kuzey İrlanda- Macaristan maçının 80. dakikasında Kuzey İrlanda’nın orta saha oyuncusu Chris Baird, rakibine topsuz alanda yaptığı sarı kartlık faule rağmen avantaj kuralını uygulayan Cüneyt Çakır, oyunu devam ettirdi ve aynı dakika içerisinde yine aynı oyunucunun rakibine arkadan yaptığı 2. sert müdahaleyi de kartlık pozisyon olarak değerlendirince üst üste iki sarı kart göstererek oyuncuyu kırmızı kartıyla oyun dışında bırakmıştı.

Vatan'ın haberine göre; her ne kadar Kuzey İrlanda cephesi bu karara çok sert tepki gösterse de maçın gözlemcisi, 90 dakika sonrasında Çakır’a, “Bu kararın bütün ülke federasyonlarında, hakem komitelerinde ders niteliğinde bir olay oldu, tebrik ederim” dedi.

O'NEİLL TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Euro 2016 Elemeleri'nde Kuzey İrlanda-Macaristan maçını yöneten Cüneyt Çakır'a ev sahibi ekibin teknik direktörü Martin O'Neill'den tepki geldi.

Kuzey İrlanda basınına konuşan Martin O'Neill, Çakır'ın Chris Baird'a gösterdiği kırmızı kartı değerlendirerek, "Hayatımda böyle bir uygulamayı daha önce hiç görmedim. Hakem maçı durdurmadan Baird'a yaptığı hareketlerden dolayı iki kart gösterdi. Chris ilk pozisyonda sarı kart göreceğini bilseydi, ikinci faullü hareketini yapmazdı. Bu karar nedeniyle finallere gidemeyebilirdik" ifadelerini kullandı.

Böyle durumlara karşı takım olarak daha fazla hazırlıklı olmaları gerektiğini belirten O'Neill, Çakır'ın verdiği karara itiraz etme haklarının olup olmadığını bilmediğini de kaydetti.