UEFA MAĞDURLARI YENİ HOCALARINI AÇIKLADI Kulübeler yenilendi

UEFA MAĞDURLARI YENİ HOCALARINI AÇIKLADI
Kulübeler yenilendi
UEFA MAĞDURLARI YENİ HOCALARINI AÇIKLADI
Kulübeler yenilendi
UEFA'nın Avrupa'dan aynı anda men ettiği Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın yeni teknik direktörleri resmileşti. Beşiktaş'ın daha önce açıkladığı Slaven Biliç İstanbul'a gelirken, Fenerbahçe de yeni hocasını Ersun Yanal olarak açıkladı.

Yeni sezon öncesi UEFA Disiplin Kurulu’nun verdiği Avrupa’dan men cezalarıyla ‘şok’a uğrayan Fenerbahçe ile Beşiktaş , bir yandan da kadrolarını geliştirme çalışmalarını sürdürüyor. Avrupa’dan 1 yıl men edilen Siyah-Beyazlıların resmi anlaşmaya vardığı Hırvat teknik adam Slaven Biliç dün İstanbul ’a geldi. 3 yıllığına Beşiktaş’la anlaşan Biliç’i havalimanında kulüp yetkilileri ve basın mensupları karşıladı. Genç teknik adam boynunda Beşiktaş atkısıyla yaptığı açıklamada, çok mutlu ve gururlu olduğunu belirterek, “Büyük bir kulübe ve ülkeye geldim. Başlamak için ekibimle birlikte sabırsızlanıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Birçok şeyi sunabiliriz, sunacağız” dedi. Hırvat teknik adam, son mesajını ise Türkçe verdi: “En büyük Beşiktaş.”
Biliç, havalimanından sonra Nevzat Demir Tesisleri’ne yapılan imza töreniyle 3 yıllık sözleşmeye imza attı. 

‘Büyük bir onur...’ 

UEFA’dan 2+1 yıllık Avrupa’dan men cezası alan Fenerbahçe de önceki gün Aziz Yıldırım’ın açıkladığı gibi dün yeni teknik direktörünü ilan etti: Ersun Yanal. Eskişehirspor’un eski teknik direktörüyle 1 yıllık sözleşme imzalayan Sarı-Lacivertliler, Yanal’a bu süre zarfı için 1.5 milyon dolar ödeneceğini açıkladılar. Yanal ise yaptığı ilk açıklamada, bu görev için onur duyduğunu ifade etti: “Sayın başkanımızın ve yönetim kurulunun ülkemizin bu büyük değerini, tarafıma emanet etmesi mesleki hayatım adına onur verici.”
Yanal, Fenerbahçe internet sitesindeki açıklamasında taraftarlara dayanışma mesajı verirken şu ifadeleri kullandı: “Bu adımın, camiamıza ve Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum. 2013-2014 sezonunda oynayacağımız futbol, taraftarımıza keyif ve gurur verecek; sarı lacivert renklere taraftar olmayanların da alkışlayacağı güzellikte olacaktır. Futbol kamuoyunun özellikle bilmesini istiyorum ki, Fenerbahçe için koşullar zor olsa da hep birlikte aşamayacağımız hiçbir şey yoktur. Şampiyonluk yolunda, yolumuz açık olsun. Görüşmelerimiz sırasında gösterilen destek ve anlayışa, Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım’a, yöneticilerimize, taraftarlarımıza teşekkür ederim.” 

Alex’ten iki kutlama 

Geçen sezon ortasında Sarı-Lacivertli takımdan ayrılan efsane oyuncusu Alex De Souza da twitter aracılığıyla başarı dileklerini sundu. Sambacı ilk olarak, Beşiktaş’la anlaşan eski Fenerbahçe bireysel oyuncu antrenörlerinden Dolu Arslan için şu ifadeleri kullandı: “ BJK ’daki görevinde Dolu Arslan Hoca’ya bol şans diler, FB’deki yardımların için çok teşekkür ederim. Her şeyin en iyisi seninle olsun dostum!” Brezilyalı efsane sonrasında da Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörünü kutladı ve Türkçe olarak, “Ersun Yanal’a fikirlerini geliştirme hususunda desteğimi sunar, Fenerbahçe’de başarılar dilerim” yazdı.