UEFA savunma istedi mi?

UEFA savunma istedi mi?
UEFA savunma istedi mi?
Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, kulübün hesaplarında, UEFA kulüp lisans mali kriterleri içinde yer alan 'denk bütçe' şartlarına aykırılık tespit edildiği iddiasına cevap verdi.

İSTANBUL - Şükrü Ergün, UEFA 'nın konuyla ilgili 10 Nisan'a kadar savunma istediğine yönelik haberler hakkında, "Bu bir sürpriz değil. 2013 yılında oluşan kur farkından dolayı bütçe dengesinin bozulduğuna dair SPK bildirimimizde de bu durum mevcut. Biz bunu UEFA'ya kendimiz bildirdik. Onlar da 'Ne yapacaksınız?' dediler. Bu olay Şubat ayında gerçekleştirdiğimiz sermaye artışından önce olan bir şeydi. Biz de sermaye artışından sonra bu problemin ortadan kalkmış olduğunu söyleyeceğiz" diye konuştu.

Galatasaray'ın rakibi Real Madrid


Konunun abartıldığını savunan Ergün, "Hiçbir sorun yok. Bir bardak suda fırtına kopartılıyor. Bu sürpriz falan da değil. Üstelik UEFA'nın kendi arayıp da bulduğu bir şey değil. Bizim bildirdiğimiz bir şey. Durumun açıklanmasını istediler. Biz de sermaye artırımını yaptık. Herhangi bir problemin olmaması lazım" ifadelerini kullandı. (AA)

Mancini-Drogba görüşmesi