'UEFA tazminat ödemeyi kabul etti'

'UEFA tazminat ödemeyi kabul etti'
'UEFA tazminat ödemeyi kabul etti'
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu sanıkların şike davasında beraat etmesinin ardından gözler Mehmet Ali Aydınlar'a çevrildi.

Mehmet Ali Aydınlar, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığı görevini bıraktıktan sonra " Fenerbahçe dava sonucunda beraat eder, disiplin kurullarında suçsuz bulunur ve CAS'tan davayı kazanırsa, parayı tahsil etmeleri için Federasyona gitmelerine gerek yok. O durumda 45 milyon Euro'luk tazminatı cebimden ödeyeceğim" ifadelerini kullanmıştı.

Sporx.com'da yer alan habere göre; davadan beraat eden ancak disiplin kurulu ve CAS'ta hala suçlu durumda bulunan Fenerbahçe Kulübü'nün, Mehmet Ali Aydınlar'ın bu sözü karşısında nasıl bir tutum izleyeceği merak konusu oldu.

AYDINLAR: UEFA TAZMİNAT ÖDEMEYİ KABUL ETTİ

Mehmet Ali Aydınlar, o dönemde katıldığı bir televizyon programında Fenerbahçe'nin aklanması durumunda UEFA'nın Fenerbahçe'ye tazminat ödeyeceğini ifade etmişti.

Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Aydınlar, "Ne savcılıkta ne de bizden herhangi bir belge göndermedik. UEFA, bir kanaat getirdi. Hakim söylüyorsa doğrudur, medyada çıkan haberler bu kadar yoğunsa doğrudur dediler. UEFA biz tazminatını öderiz dedi" ifadelerini kullandı.