UEFA topu TFF'ye attı

UEFA topu TFF'ye attı
UEFA topu TFF'ye attı
UEFA Genel Sekreter Gianni Infantino'nun ardından Başkan Michel Platini de, şike davası konsuunda TFF'ye herhangi bir baskılarının olmayacağını söyledi.

Michel Platini, UEFA'nın bugün Kazakistan'da gerçekleştirdiği kongre sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

CAS'ta imza krizi!


Bir gazeteci, Michel Platini’ye şu soruyu yöneltti:
"Genel Sekreter Gianni Infantino, Türkiye ’deki şike süreci ile ilgili olarak 'Bu iş bizim için bitti. Cezaları verdik konu kapandı' açıklamasını yaptı. Siz ne diyorsunuz?"

Platini bu soruya, “Gerekeni söylemiş. Ben yanıt vermesi için yine sözü ona bırakıyorum” yanıtını verdi. Infantino ise "UEFA Disiplin Kurulu, Tahkim Kurulu ve Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi CAS gerekli cezayı verdi. Bizim için konu kapandı” diye konuştu.

Platini, "Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) şike ile ilgili olarak kulüplere ceza vermedi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?" şeklindeki soruya, "Bunu bana değil TFF'ye sorun. Biz bu konuda üzerimize düşeni yaptık. Ve konu kapandı" yanıtını verdi.

UEFA'dan yeni organizasyon

"TFF'NİN VERDİĞİ KARAR GEÇERLİ: ŞAMPİYON FENERBAHÇE "

Türkiye Futbol Federasyonu Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren, şike davasıyla ilgili dosyanın spor hukuku adına TFF için kapandığını belirterek, "TFF'nin yetkili kurullarının verdiği kararlar geçerlidir. Herhangi bir olağanüstü toplantı yapılmayacak. TFF Başkanı Yıldırım Demirören, şike ile ilgili kararını açıklamıştı. 2010-2011 sezonu şampiyonu Fenerbahçe'dir" ifadelerini kullanmıştı.

UEFA: Şike davası bizim için kapandı