'UEFA ve Juve'ye ders verdik'

Galatasaray'ın, Juventus'u 2-0 yendiği karşılaşmadaki golleri atarak Sarı-Kırmızılılar'ın Şampiyonlar Ligi'nde yoluna devam etmesini sağlayan 'Kral' Hakan Şükür, bu maçı tarafsız sahaya alan
UEFA ile Juventus'a güzel bir ders verdiklerini belirtti.

İSTANBUL - Galatasaray'ın, Juventus'u 2-0 yendiği karşılaşmadaki golleri atarak Sarı-Kırmızılılar'ın Şampiyonlar Ligi'nde yoluna devam etmesini sağlayan 'Kral' Hakan Şükür, bu maçı tarafsız sahaya alan
UEFA ile Juventus'a güzel bir ders verdiklerini belirtti. Karşılaşmadan önce UEFA'nın çifte standardını belirttiğini ifade eden Hakan Şükür, "Juventus ile UEFA'ya gereken cevabı yeşil sahada vereceğimizi söylemiştim. Sanırım her ikisine de güzel bir ders vermiş olduk" dedi.
Hakan, Juventus'un İstanbul'a gelmeyerek, kendine bir avantaj sağlayacağını ve bunu skora yansıtacağını düşündüğünü ileri sürerek, şöyle devam etti: "Ancak bizi Avrupa'nın diğer takımlarıyla karıştırdılar. Başta Galatasaray olmak üzere bütün Türk takımları, dünyanın hangi ülkesine giderse gitsin yalnız kalmaz. Hele ki Almanya'da. Milyonlarca gurbetçimizin yaşadığı bu ülkede zaten Türkiye'de gibiydik. Hatta binlerce taraftarın hep bir ağızdan 'Burası Sami Yen, burdan çıkış yok' tezahüratı, Westfalen Stadı'nın kapısına bir günlük de olsa asılan tabela ile tescilleniyordu. Hakikaten de tüm maç boyunca kendimizi Ali Sami Yen Stadı'nda gibi hissettik."
'Teşekkürler Mondragon'
Maçı izleyen taraftarların Galatasaray'ın oynadığı futboldan memnun kaldığını düşündüğünü belirten golcü futbolcu, ayrıca kaleci Mond-ragon'a teşekkür etti. Hakan Şükür, Mondragon'un galibiyetin mimarlarından biri olduğunu vurgulayarak, "Kalecimiz, kritik dakikalarda yaptığı o muhteşem kurtarışlarla, oyundan düşmemize engel oldu. Kendisine özel bir teşekkür sunuyorum. Bu maçta gösterdiğimiz dayanışma, birlik ve beraberlikle ve stadı dolduran 60 bin kişilik taraftarımız ile bütünleşerek nasıl bir grup olduğumuzu dosta, düşmana gösterdik. İddia ediyorum, Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura çıkmakla kalmayacak, daha da ileri gidecek. İlerleyen günler bunu zaten tüm çıplaklığıyla ortaya koyacak" dedi.
'Kusura bakma Nihat!'
Nihat Kahveci'nin basına verdiği demeçte, Galatasaray'ın Juventus ile berabere kalmasını veya yenilmesini dilediğini öğrendiğini kaydeden Hakan Şükür, "Bir sözüm de Nihat'a olacak. Hiç kusura bakmasın ama Juventus'u yendiğimiz gibi Real Sociedad'ı da yeneceğiz ve Nihat'ı üzeceğiz" açıklamasında bulundu.
'Yaşayan efsane' Hakan Şükür, Avrupa kupalarında ve Milli Takım'da gelmiş geçmiş en golcü futbolcu unvanını elinde tutarken, halen futbol oynayanlar içinde de ligde en fazla skor üreten oyuncu durumunda. Avrupa kupalarında bugüne kadar 65 karşılaşmaya çıkan Hakan, Juventus maçında attığı iki golle birlikte gol sayısını 32'ye çıkardı. Milli Takım'da 89 maçta 41 golü bulunan Hakan Şükür'e yaklaşmak neredeyse mümkün bile değil. 'Kral', 46 yıllık Türkiye Birinci Ligi'nde halen futbol yaşamını devam ettiren oyuncular arasında, oynadığı 353 maçla 200 golle en önde gidiyor.
(Spor Servisi)