UEFA'dan 4 yıl men cezası!

UEFA'dan 4 yıl men cezası!
UEFA'dan 4 yıl men cezası!
Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Dinamo Zagreb-Arsenal maçının ardından doping testi pozitif çıkan Hırvat oyuncu Arijan Ademi'ye 4 yıl men cezası verdi.

ZAGREB - Şampiyonlar Ligi ilk haftasındaki Dinamo Zagreb-Arsenal maçının ardından yapılan doping testi pozitif çıkan ev sahibi takımı oyuncusu Arijan Ademi, 4 yıl futboldan men cezasına çarptırıldı.

Dinamo Zagreb Kulübü'nün resmi internet sitesinde "En kötü ihtimal" başlığıyla yer alan açıklamada, UEFA Kontrol Etik ve Disiplin Kurulu'nun Hırvat futbolcuyu 4 yıl men ettiği bildirildi. Açıklamada, UEFA'nın olası en kötü kararı aldığı ifade edilirken, yapılan araştırmaların ardından verilen cezanın, en kötü senaryoda dahi akla gelmeyecek bir ceza olduğu vurgulandı. Açıklamada ayrıca, "Verilen ceza karşısında kulüp olarak şoktayız. Bu zor zamanda Arijan'ın yanında olmak adına her şeyi yapacağız" denildi.

Ceza hakkında yorumda bulunan Ademi, "Nasıl hissettiğimi kelimelerle ifade etmek zor. Suçlu değilim. Yanlış hiçbir şey yapmadığımı biliyorum ancak yine de böyle bir ceza aldım. Çok kötü hissediyorum. Arayan ve mesaj gönderen herkese çok teşekkür ederim ancak gerçekten konuşacak durumda değilim ve anlayış bekliyorum" ifadesini kullandı.

Dinamo Zagreb'in 2-1 kazandığı Arsenal maçının ardından 24 yaşındaki Ademi'den alınan doping numunesinde pozitif bulguya rastlandığı açıklanmış, UEFA'nın başlattığı disiplin prosedürünün, futbolcudan alınacak B numunesinin sonucuna göre tamamlanacağı bildirilmişti.

Dinamo Zagreb'den daha önce yapılan açıklamada, Ademi'nin geçen sezon 6 kez girdiği doping testlerinin hiçbirinin pozitif çıkmadığı kaydedilmişti. (AA)