UEFA'dan Fenerbahçe'ye Fred cevabı

UEFA'dan Fenerbahçe'ye Fred cevabı
UEFA'dan Fenerbahçe'ye Fred cevabı
Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Fenerbahçe Kulübü'nün, Shakhtar Donetsk ile oynanan maçlarda forma giyen Fred için yaptığı ikinci başvuruyu da reddetti.

Shakhtar Donetsk Kulübü, resmi internet sitesinden yaptığı duyuruda, UEFA Kontrol Etik ve Disiplin Kurulu’nun Fred konusunda kendileri lehine karar verdiğini duyurdu.

Yaptığı ilk başvurusu reddedilen sarı-lacivertli kulüp, Copa America'da Brezilya formasıyla mücadele ettiği Şili maçı sonrası dopingi gizleyici bir madde kullandığı tespit edilen Fred için UEFA'ya ikinci kez başvuru yapmıştı.

FENERBAHÇE , CAS'A GİDEBİLİR

Fenerbahçe Kulübü Hukuktan Sorumlu Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, daha önce yaptığı açıklamada, "CAS'a kadar gideceğiz, ondan sonrası yargının vereceği karar. Bu süreç CAS'a intikal ederse, geride de kalacaktır. Belki sonunda sorumluları hakkında bir tazminat durumu doğacaktır. Ancak biz kulübümüzün haklarını sonuna kadar savunuyoruz. Niye Fenerbahçe bu başvuruyu yapıyor diyen hukukçular var. Güney Amerika federasyonunun keyfi davranışı zaman içinde karşılığını bulacaktı" ifadelerini kullanmıştı.