UEFA'dan Galatasaray açıklaması

UEFA'dan Galatasaray açıklaması
UEFA'dan Galatasaray açıklaması
UEFA yetkilisi, Galatasaray Kulübü'nün mali durumuyla ilgili yılın son raporunun, Aralık ayında açıklanacağını, sarı-kırmızılı ekibin ceza alıp almayacağının rapor sonrası belli olacağını açıkladı.

NYON - İsviçre'nin Nyon kentinde bulunan UEFA genel merkezinde soruları cevaplandıran UEFA yetkilisi, mali durumunu düzeltmesi için UEFA Finansal Fair Play Komitesi tarafından 2014'ün Mayıs ayından bu yana izlenen Galatasaray 'ın 2015-2016 sezonu sonunda denetlenme süresinin dolacağını ifade etti.

Ve Galatasaray forma sponsorunu buldu

Galatasaray'ın denetlenme süresinin uzatılmadığı takdirde Mayıs 2016'da sürenin dolacağına işaret eden yetkili, Aralık ayında sunulacak raporun belirleyici olabileceğinin altını çizdi. Yetkili, "Galatasaray'ın kar-zarar dengesiyle ilgili durumu hakkındaki yılın son raporu Aralık ayında sunulacak. Galatasaray'ın ceza alıp almayacağı rapor sonrası netlik kazanacak" dedi.

Mali durumunu düzeltmesi için verilen 2 yıllık süreyi bu sezonun sonunda dolduracak sarı-kırmızılı kulüp, Avrupa kupalarına katılım için mecburi olan UEFA lisansı almakta sıkıntı yaşamamak için 2 yıl daha ek süre talebinde bulunuyor.
Galatasaray'ın UEFA Finansal Fair Play Komitesi'ne sunacağı son mali raporlarda, önemli iyileşmelere dikkat çekilmişti. (AA)

Galatasaray'da soygun şoku!