UEFA'dan Galatasaray'a kötü haber

UEFA'dan Galatasaray'a kötü haber
UEFA'dan Galatasaray'a kötü haber
Borussia Dortmunda maçında yaşanan tribün olayları sebebiyle Galatasaray'a, para cezasının yanı sıra rakip statta yapılan tahribatın masrafı fatura edilecek. Olası bir saha kapatma cezasında ise Galatasaray, Arsenal maçını taraftarsız oynamak zorunda kalacak.

Londra'da oynanan Arsenal- Galatasaray maçında sarı-kırmızılı taraftarlar, tribünlerde meşale yaktığı için 50 bin Euro para ve ihtar cezası alan Galatasaray'a, Borussia Dortmund maçında da aynı olayların yaşanmasından dolayı UEFA'dan daha kötü bir haber gelebilir.

HAKEM OYUNU 2 KEZ DURDURDU

Maçın 52. dakikasında Galatasaray tribünlerinden sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle maçı durduran Çek hakem Pavel Kralovec, yardımcı hakemlerini yanına çağırarak kaptan Selçuk İnan'a da tribünleri uyarması talimatı verdi. Çek hakemin uyarısı üzerine tribünlere giden Selçuk, Hamit ve Melo Galatasaraylı taraftarları uyararak olayları bir süre durdurdu. Bu esnada stat hoparlörlerinden de uyarı anonsları yapıldı.

Maçın son dakikalarında ise bu kez Galatasaray tribünlerinden Dortmund tribünlerine yanan meşaleler ve ses bombası atıldı. Hakem Kravolec oyunu bir süre daha durdurup, bir kez daha anons yaptırdı. Alman polisi de Galatasaray tribününe girerek güvenlik önlemlerini artırdı.

Yakılan meşaleler ve sahaya atılan yabancı maddeler ile ilgili olarak UEFA'nın ne karar vereceği ise merak konusu. Gruptaki 5. maçında deplasmanda Anderlecht'le karşılaşacak olan Galatasaray, son maçında ise Arsenal'i İstanbul 'da ağırlayacak. UEFA'dan gelecek olası bir saha kapatma cezasında Galatasaray, Arsenal ile oynayacağı kritik mücadeleyi taraftarsız oynama tehlikesiyle karşı karşıya kalacak ayrıca Galatasaray'a kesin olarak UEFA'dan para cezası ve Dortmund stadında yapılan tahribatın masrafı da ceza olarak kesilecek.

YARVUSAT TEDİRGİN

Öte yandan Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, UEFA'dan men edilebileceklerini belirtti. Yarsuvat, "UEFA'dan bize büyük ceza gelebilir. Zaten risk altındaydık. Bizi men bile edebilirler. Yaşanan olaylara çok üzüldüm" ifadelerini kullandı. Sercan SAPANATAN (DHA)