UEFA'dan Galatasaray'a müjde

UEFA'dan Galatasaray'a müjde
UEFA'dan Galatasaray'a müjde
UEFA Başkanı Michel Platini, "Finansal Fair Play kurallarına uymayan kulüplerin Avrupa kupalarına alınmayacağı" iddiasına yanıt verdi.

Kulüplerin ekonomik durumunu kontrol altına almak ve çılgın harcamaların önüne geçmek için Finansal Fair Play kuralı getiren UEFA'nın, bu şartlara uymayanları bir sonraki sezondan itibaren Avrupa kupalarına almayacağı ileri sürülmüştü.

UEFA noktayı koydu: Fenerbahçe...


Le Parisien gazetesine konuşan UEFA Başkanı Michel Platini, Finansal Fair Play kuralları kapsamında kulüplerin Avrupa'dan men edilmesi gibi bir cezanın söz konusu olmadığını açıkladı.

"KAN VE GÖZYAŞI BEKLİYORSANIZ..."

Platini, "Finansal Fair Play hakkındaki kararlarımızı Mayıs ayında vereceğiz. Daha ciddi durumlar ise Haziran ayında değerlendirilecek. Ancak kurala uymayan kulüpler hakkında kan ve gözyaşı bekliyorsanız üzüleceksiniz. Bazı ağır ve sert cezalar vereceğiz, ama turnuvaların dışına itmek bunlardan biri değil. Kulüplerin zarar tablolarına baktığımızda, kuralların faydalı sonuçlar doğurduğunu görebiliriz. Avrupa kulüplerinin geçen yıl 1,7 milyar euro olan kaybı, bu sene 1 milyar eurora geriledi" ifadelerini kullandı.

GALATASARAY VE BURSASPOR'A İNCELEME

Türkiye 'den Galatasaray ve Bursaspor'un da aralarında bulunduğu bazı kulüplerin, UEFA tarafından Finansal Fair Play konusunda incelemeye alındığı haberleri basına yansımıştı.

City ve PSG için şok iddia