UEFA'dan mültecilere 2 milyon Euro yardım

UEFA'dan mültecilere 2 milyon Euro yardım
UEFA'dan mültecilere 2 milyon Euro yardım
Malta'da toplanan UEFA İcra Komitesi, Avrupa'da son dönemin en önemli problemlerinden olan mülteciler için yardım kararı alındı. UEFA, mülteci çocuklara bağışlanmak üzere 2 milyon Euro yardımda bulunacak.

UEFA Başkanı Michel Platini, mültecilere yapılan yardım hakkında yaptığı açıklamada, " Avrupa 'da yaşanan göçmen krizini görmezden gelmemiz imkansızdı. Biz de UEFA Vakfı'na çocuklar için 2 milyon Euro yardım yaptık. Umarım yapılan bu yardım zor durumda olan mülteci çocukların yaşamlarını ufak da olsa değiştirir" dedi.

Öte yandan Malta'da yapılan toplantıda 2016 yılında yapılacak UEFA Olağan Kongresi'nde Kosova Futbol Federasyonu'nun UEFA üyeliği için oylama yapılmasına karar verildi. Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, UEFA Başkanı Michel Platini yerine kendisinin basın karşısına çıkmasının FIFA Başkanlık seçimleri hakkında gelecek sorulardan kaynaklandığını söyledi.

FIFA seçimleri hakkında gelen soruları cevaplamak zorunda kalan Infantino, FIFA'nın şu an için bir seçim sürecine girdiğini ve bu seçimin FIFA ve dünya futbolu için çok önemli olduğunu söyledi. Malta yapılan UEFA İcra Komitesi toplantısında UEFA Başkanı Michel Platini'nin FIFA Başkanlık adaylığını değil UEFA'nın problemleri ve Avrupa futbolu hakkında konuştuklarını belirten Infantino, Avrupa'dan FIFA Başkanlığı için başka adaylar da çıkabilir dedi.

Infantino, "UEFA Başkanlığına aday mısınız ?" sorusuna ise "Genel Sekreterlikten çok memnunum, Şu an için böyle bir düşüncem yok. Gelecek hakkında konuşmak için erken" cevabını verdi.

UEFA İcra Komitesi'nin bir sonraki toplantısı 11 Aralık'ta Fransa 'nın başkenti Paris'te yapılacak. Sercan SAPANATAN (DHA)