UEFA'dan Sağlam'a en az bir maç ceza

UEFA Disiplin Kurulu, Şampiyonlar Ligi'nde Porto'yla oynanan A Grubu ikinci hafta maçında hakemle girdiği diyalog sonrasında tribüne gönderilen Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'a en az bir maç ceza verdi.

İSTANBUL - UEFA Disiplin Kurulu, Şampiyonlar Ligi'nde Porto'yla oynanan A Grubu ikinci hafta maçında hakemle girdiği diyalog sonrasında tribüne gönderilen Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'a en az bir maç ceza verdi. UEFA'nın, Ertuğrul Sağlam'a en az bir maç men cezası verildiğine dair yazıyı Beşiktaş Kulübü'ne gönderdiği açıklandı. Sağlam, bu karar nedeniyle 24 Ekim'de İstanbul'da oynanacak Liverpool maçında takımının başında sahaya çıkamayacak. Beşiktaş Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, 8 Ekim'e kadar Ertuğrul Sağlam'ın savunmasını isteyen UEFA, konuyla ilgili kesin kararını 11 Ekim'de verecek.
Yönetim: Denizli'yli ilgimiz yok
Öte yandan Beşiktaş Kulübü, dün bazı gazetelerde yer alan Ertuğrul Sağlam'ın yerine Mustafa Denizli'nin getirileceği haberlerine ilişkin açıklama yaptı. Bu iddiaların tamamen yalan olduğu vurgulanan açıklamada, "Teknik direktör Mustafa Denizli ile hiçbir görüşme yapılmamış, hiçbir temasta bulunulmamıştırYönetim kurulumuzun hayal ürünü bu haberlerde iddia edildiği şekilde bir düşüncesi ya da girişimi kesinlikle bulunmamaktadır. BJK Yönetim Kurulu, Ertuğrul Sağlam'ın bilgisine güvenmekte, kendisini tümüyle desteklemekte ve Ertuğrul Sağlam'ın Beşiktaş'ı hedeflenen başarılara ulaştıracağına inanmaktadır. Haberlerde yer alan, teknik direktörümüz Yönetim kurulumuzun, başkanımız Yıldırım Demirören'in evinde bir gece yarısı toplantısı yaptığı iddiası da bu haberleri üretenlerin senaryosundan ibarettir. Camiamızdan bu tarz asılsız ve art niyetli yalan haberleri dikkate almamasını rica ederiz" dendi.
Konuya ilişkin Mustafa Denizli de bir açıklama yaptı. Denizli'nin kulübün resmi internet sitesinde yayımlanan açıklaması şöyle: "Medyada şahsımla ilgili çıkan spekülatif haberlerin gerçekle hiçbir şekilde ilgisi yoktur. Bu tür haberler, hem çok sevdiğim Ertuğrul kardeşimi, hem çok sevdiğim Beşiktaş Kulübü ile camiasını, hem de şahsımı zor duruma sokmaktadır" dedi.
Haberleri Denizli de yalanladı
Denizli, bu açıklamayı özellikle Beşiktaş Kulübü'nün resmi internet sitesine yaparak, Beşiktaş camiasının gerçekleri bilmesini istediğini vurguladı ve şöyle devam etti: "Benim tek dileğim Beşiktaş'ın, özellikle de Ertuğrul Sağlam'ın çok başarılı olmasıdır. Bu tür yalan haberler beni fazlasıyla üzmekte ve rahatsız etmektedir. Kamuoyunun ve spor camiasının bu yalan haberlere itibar etmemesini, prim vermemesini özellikle rica ediyorum."
Üzülmez: Gerekirse özür dilerim
Bu arada Porto maçı sonrası taraftarlara tartışan kaptan İbrahim Üzülmez de yeri geldiğinde taraftarlardan özür dileyeceğini, bundan gocunmayacağını söyledi. İbrahim, şöyle konuştu: "Üç gün sonra yeni bir maça çıkacağımızın bilinciyle, daha fazla etkilenmemeleri için arkadaşları soyunma odasına götürmek istedim. Bunu, taraftara tepki olarak gösteriyorlar. Takıma büyük destek veren, güzel tezahüratlar yapan ve bana 'Deli İbrahim' lakabını takan, taraftarlardır. Yeri geldiğinde onlardan özür dilerim, bundan gocunmam." (Spor Servisi)