UEFA'dan tarihi karar!

UEFA'dan tarihi karar!
UEFA'dan tarihi karar!
Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), tarihinde ilk kez bir maçın hakem hatası nedeniyle tekrar edilmesine karar verdi.

RADİKAL - Alman hakem Marija Kurtes'in yanlış kararı, İngiltere ile Norveç 19 Yaş Altı Kadın Milli Takımları arasında oynanan U19 Avrupa Şampiyonası Elemeleri Grubu maçının tekrarına sebep oldu.

Mücadele Norveç'in 2-1'lik üstünlüğü ile devam ederken İngiltere, duraklama dakikalarında penaltı kazandı. İngiltere Milli Takımı'nda Leah Williamson, meşin yuvarlağı ağlara gönderip skoru 2-2'ye getirdi. Ancak hakem Kurtes, penaltı sırasında ceza alanına oyuncu girmesi sebebiyle atışı yeniden kullandırması gerekirken Norveç lehine serbest vuruş kararı verdi.

Yapılan itirazları göüşen UEFA, maçın hatanın yapıldığı andan itibaren tekrar oynanmasına karar verdi. Karşılaşma duraklama dakikalarında İngiltere'nin penaltı vuruşuyla birlikte devam edecek. İki takım da aynı oyuncularla sahada olacak ama İngiltere'de penaltı vuruşunu farklı bir oyuncu kullanabilecek.

Alman hakem Marija Kurtes ise maçta görev yapmayacak.


  http://www.radikal.com.tr/133216713321671

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  KURAL HATASI - grhn

  Hakem hatası değil KURAL hatası. Kurala göre (hakeme göre değil) nizami atış yapılana kadar tekrar ettirmeliydi. Hakem kuralı yanlış uyguladığı için bu karar alınıyor. Ofsaytta rakip sahadan başlansa, top taca çıkıp serbest atışla başlasa, hakem iki sarı kartta kırmızı kart kuralını uygulamadığında nasıl kural hatası oluyorsa bu da kural hatası.