UEFA'dan Trabzonspor'a Fenerbahçe cevabı!

UEFA'dan Trabzonspor'a Fenerbahçe cevabı!
UEFA'dan Trabzonspor'a Fenerbahçe cevabı!
UEFA Temyiz Kurulu, Trabzonspor Kulübü'nün, 2010-2011 sezonu şampiyonluğu ve Fenerbahçe'ye ceza verilmesi için yaptığı başvuruyu reddetti.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Fenerbahçe 'yi cezalandırmaması ve 2010-2011 sezonu şampiyonluğunun kendilerine verilmemesinden dolayı haksızlığa uğradıkları gerekçesiyle UEFA'ya başvuruda bulunan Trabzonspor'a, Temyiz Kurulu'ndan ret cevabı geldi.

Sporx.com'un haberine göre; "UEFA'nın ve TFF'nin konu ile ilgili verdiği kararlar kesindir" diyen UEFA Temyiz Kurulu, bordo-mavili kulübün 2 ayrı konuda yaptığı başvuruyu reddederken, tüm masrafların da ödemesini Trabzonspor'a yıktı.

Bordo-mavili kulüp, UEFA Temyiz Kurulu'ndan Fenerbahçe'ye ve yöneticilerine ceza verilmesini, 2010-2011 sezonunun şampiyonunun Trabzonspor olarak ilan edilmesini ve o sezonla ilgili tüm ödül paralarının tazminini talep etmişti. Ancak UEFA Temyiz Kurulu, hem UEFA'nın hem de TFF'nin verdiği kararların değişmesinin söz konusu olmadığını belirtti.

Kısa karar, hem taraflara hem de futbol federasyonuna iletti. Bordo-mavili kulübün, bu karara karşılık Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) gitme hakkı bulunuyor.