UEFA'dan yalanlama

UEFA'dan yalanlama
UEFA'dan yalanlama
"EURO 2020'yi daha cazip hale getirmek için organizasyona Brezilya, Arjantin, Meksika ve Japonya gibi ülkelerin davet edileceği" iddiası yalanlandı.

LONDRA (AA) - İngiliz Independent Gazetesi'nde yer alan haberde, UEFA Başkanı Michel Platini'nin, yarı final ve final maçları için İstanbul 'un da aday olduğu 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'na diğer kıtalardan Brezilya, Arjantin, Meksika ve Japonya'yı davet ederek şampiyonanın formatında büyük bir değişikliğe gitmeyi planladığı belirtildi. Haberde ayrıca, bu fikrin Platini ile FIFA Başkanı Sepp Blatter arasındaki fikir ayrılıklarını daha da derinleştireceği vurgulandı.

Platini'nin üst düzey danışmanlarından birinin, "Fikir daha oturmadı ancak uygulanabilir. Güney Amerikalılar, Copa America için bunu geçmişte yaptı. Avrupa'da neden olmasın?" ifadelerine yer verilen haberde, 1993 yılından bu yana ABD , Meksika ve Costa Rica'nın Copa America'da mücadele ettiği kaydedildi.

Öte yandan UEFA, Independent gazetesinde yer alan haberi yalanladı. UEFA Sözcüsü, yaptığı açıklamada, kurumun gazetede yer alan iddiadan haberi olmadığını belirtti.