UEFA'dan yazı geldi mi? TFF açıkladı

UEFA'dan yazı geldi mi? TFF açıkladı
UEFA'dan yazı geldi mi? TFF açıkladı
Trabzonspor'un 2010-2011 sezonunun tescilinin iptali için yaptığı başvurunun ardından önemli açıklama...

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Ufuk Özerten, bordo-mavili kulübün başvurusunun gerektiği şekilde inceleneceğini söyledi.

Trabzonspor kupa için TFF'ye başvurdu


NTV Spor'un haberine göre; Trabzonspor Kulübü ile ahlak konusunda ayrı düşmediklerini vurgulayan Özerten, "Başkanımızla başbaşa görüştüler. Verilen dilekçenin içeriğini bilmiyorum. Trabzonspor'un verdiği dilekçe, yönetim kurulumuzda gerekli şekilde incelenecek ve cevabı verilecektir. Temelde, ahlak ve kalkınma açısından Trabzonspor'la ayrı düştüğümüz bir konu olmadı. Biz de onun peşindeyiz. Türk futbolunun geleceği için en sağlıklı ortamı oluşturmak için çaba sarf ediyoruz" diye konuştu.

Şike süreciyle alakalı UEFA veya FIFA'dan kendilerine bir bildirim gelmediğinin altını çizen Özerten, "Şu ana kadar bize gelmiş herhangi bir şey yok. Futbol, iç hukukta ve uluslararası anlamda UEFA ve FIFA'nın koyduğu kurallarla yönetiliyor. Kimsenin endişesi olmasın. Hukukun dışında bir şey yapmamak için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

'Trabzonspor var olma sebebim'