UEFA'ya göre en kötü taraftar Liverpool'un

UEFA'dan Liverpool taraftarlarına kötü haber... Avrupa futbolunun patronu Liverpool taraftarlarını, 'Avrupa maçlarında en kötü davranış sergileyen taraftar grubu' olarak ilan etti.

LONDRA - UEFA'dan Liverpool taraftarlarına kötü haber... Avrupa futbolunun patronu Liverpool taraftarlarını, 'Avrupa maçlarında en kötü davranış sergileyen taraftar grubu' olarak ilan etti. UEFA Başkanı Michel Platini'nin, İngiltere Spor Bakanı Richard Caborn'a gönderdiği ve son dört yılın gizli polis servisiyle tarafsız güvenlik kayıtları baz alınarak hazırlanan rapora göre, Premier Lig takımlarından Liverpool, 'Avrupa'nın en kötü davranışlar sergileyen taraftarlarına sahip takımı' ilan edildi.
UEFA Basın Sözcüsü William Gaillard, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Son olarak geçen hafta Şampiyonlar Ligi final maçında Liverpool taraftarlarının çıkardığı olaylar, örneklerden sadece biri. Maçtan önce diğer taraftarların veya çocukların elinden çaldıkları biletlere ne demeli? Atina'da olanları ve Liverpoollu taraftarların yaptıklarını hepimiz biliyoruz. Elimizde 2003 yılından bu yana karıştıkları 25 olay var. Neden Şampiyonlar Ligi finalinde Milanlı taraftarlar olay çıkarmıyor da sadece Liverpoollu taraftarlar taşkınlık yaratıyor" diye konuştu. (Spor Servisi)