ULEB'den haber bekleniyor

Eurolig A Grubu'nda Hırvatistan'ın Cibona Zagreb takımına tartışmalı bir karar sonucunda yenilen Ülker, ULEB'e kural hatası yapıldığı için itiraz etti.

İSTANBUL - Eurolig A Grubu'nda Hırvatistan'ın Cibona Zagreb takımına tartışmalı bir karar sonucunda yenilen Ülker, ULEB'e kural hatası yapıldığı için itiraz etti. Genel müdür Lütfi Arıboğan, kendilerinin ürettiği sayının rakip takıma yazıldığını belirterek, "Daha sonra sayıyı bizim hanemize yazmalarına rağmen Cibona Zagreb ekibinden iki sayı düşülmedi. ULEB'in lehimize olarak maçı tescil etmelerini bekliyoruz" dedi.
Arıboğan şöyle devam etti: "Gerekli başvurumuzu yaptık. Maçın hakemlerinin ve komiserinin maç sonrası raporlarında bu konuya net bir şekilde belirttiler. Ortada oynanmış bir maç olduğu için biz kendi lehimize karşılaşmanın tescil edilmesini bekliyoruz'' şekilnde konuştu. Ülker Cibona maçından aldığı mağlubiyetle sıralamada üçüncü sırada kaldı. Eğer ULEB Turuncu-Beyazlıların lehine bir karar verirse Ülker sıralamada bir basamak yukarı çıkacak. Efes Pilsen Eurolig'deki beşinci maçında, Alba Berlin'i 79-68 yenerek, grubundaki dördüncü galibiyetini elde etti. Genel menajer Engin Özerhun, baştan sona üstün oynadıkları maçı haklı olarak kazandıklarını belirterek, "Rakibimiz geçen hafta TAU'yu yenerek gücünü ispatlamıştı. Biz çok iyi basketbol oynamasak da kontrolü hep elimizde bulundurarak kazandık. Yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz" dedi.
(Spor Servisi)