Ülker cezayı Aslan'a kesti

Türkiye Basketbol Ligi'nde Ülkerspor, Galatasaray'ı 82-66
yenerek ligdeki dokuzuncu galbiyetini aldı.

İSTANBUL - Türkiye Basketbol Ligi'nde Ülkerspor, Galatasaray'ı 82-66
yenerek ligdeki dokuzuncu galbiyetini aldı. Ülkerspor'un ABD'li oyuncusu
Booker kadroda yer almasına karşın sakatlığı nedeniyle forma giymedi. Maçın ilk dakikalarında iki takım da hucumda etkisiz kalırken, Ülkerspor pota altında Kerem ile bulduğu 6 sayıyla dördüncü dakikada 6-2'lik üstünlük yakaladı. Galatasaray, pota altında Washington'ın basketleriyle altıncı dakikada 8-8 beraberliği sağlamasına karşın Haluk'un üst üste gelen basketlerine engel olamayınca Ülker, ilk periyodu 21-16 önde geçti. İkinci periyotta alan savunması yapan iki takımdan Ülkerspor, Burak'ın basketlerine Traina ile karşılık vererek, ilk yarıyı 10 sayı farkla 38-28 önde kapadı.
Karşılaşmanın ikinci yarısına Tutku ve Haluk ile hızlı başlayan Turunçu-Yeşilliler 28. dakikada farkı 14 sayıya çıkardı ve üçüncü periyodu da 58-47 önde geçti. Galatasaray, son periyotta Buskevicis ve Burak ile farkı kapatmaya çalıştıysa da Ülkerspor İbrahim'in skorer oyunuyla karşılaşmadan 82-66 galip ayrıldı.
Skorboard skandalı
Karşılaşma Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki skorboardın bozulması nedeniyle yaklaşık bir saat gecikti. Pota üstündeki 24 saniye cihazının yanı sıra skorboardların çalışmaması nedeniyle karşılaşma zamanında başlayamadı. Yeni birer sayı ve süreyi gösteren skorboardlarla 24 saniye cihazlarının pota arkalarına yerleştirilmesiyle karşılaşma yaklaşık bir saat gecikmeyle başladı.
Bu arada maçın devre arasında iki takım oyuncuları soyunma odasına giderken, Galatasaray Antrenörü Halil Üner ile Ülkerspor Yardımcı Antrenörü
Murat Özyer arasında kısa süreli bir gerginlik yaşanırken, araya girenler, tartışmayı büyümeden önledi. Hafta başından beri antrenmanlara katılmayan ve disiplinsiz davranışlarda bulunduğu bildirilen Galatasaray'ın ABD'li oyuncusu Slay, maçta da yer almadı. Bu oyuncunun gönderileceği öğrenildi. Bu sonuçla Ülkerspor maç fazlasıyla liderliğe yükselirken Galatasaray ise ligdeki yerini korudu.
Galatasaray-Ülker: 66-82
SALON: Abdi İpekçi
HAKEMLER: Engin Kennerman, İsmail Aydın, Ozan Çakar
GALATASARAY: Buskevics 15, Cihat 4, Tufan 9, Burak 20, Washington 9, Yiğit 5, Kemal 4, Sedat, Gürcan
ÜLKERSPOR: Tutku 8, Haluk 16, İbrahim 22, Kerem 10, Blair 4, Muratcan, Traina 14, Rentzias, Serkan 5, Arda 3

  • 1. Periyot: 16-21
  • 2. Periyot: 28-38
  • 3. Periyot: 47-58
    (Spor Servisi)