Ülker tepkili Efes temkinli

Türkiye Basketbol Ligi play-off final serisi ilk maçında Efes Pilsen'e 83-79 yenilen Ülker'den, maçın hakemlerine tepki geldi. Genel müdür Lütfi Arıboğan, hakemlerin çok dikkatli olması gerektiğini belirterek, "Final serisinde çalınan düdükler daha dengeli olmalı.

İSTANBUL - Türkiye Basketbol Ligi play-off final serisi ilk maçında Efes Pilsen'e 83-79 yenilen Ülker'den, maçın hakemlerine tepki geldi. Genel müdür Lütfi Arıboğan, hakemlerin çok dikkatli olması gerektiğini belirterek, "Final serisinde çalınan düdükler daha dengeli olmalı. İlk maçta Kambala'nın Zaza'ya topsuz alanda attığı iki dirsek görülmedi. Kambala fazla korunuyor" dedi.
Rakiplerine yenildiklerini ancak saha avantajını kaybetmediklerini söyleyen Arıboğan, "Geçen yılki final serisinde de deplasmanda iki maç kazanmıştık. Bundan sonra kazanmak için daha iyi oynamamız şart. Özellikle şutlarda kötü günümüzdeydik. Yüzdemizi yüksek tutsaydık, olumsuzluklara rağmen maçı kazanabilirdik. Çok fazla üçlük kaçırdık. Amacımız, ikinci karşılaşmayı kazanmak" açıklamasını yaptı.
Efes Pilsen Menajeri Engin Özerhun ise Ülker karşısında özellikle yabancı oyuncuların çok iyi oynadığını vurguladı: "Seride öne geçmemiz önemli. Ancak bunu sonuna dek sürdürmemiz lazım. Bundan sonraki maçlar da zor geçecek. Avantaj az da olsa bize döndü. Bunu kaybetmemek gerek. Dikkatli olmalıyız. Pota altında Kambala'dan, dışarda da Granger'dan çok verim aldık. Ender de, Kerem'in yokluğunda iyi oynadı."
Sağ bacağının arkasında ufak bir yırtık bulunan Kerem dün takımla çalıştı. Finalde ikinci maç, yarın 16.15'te Abdi İpekçi'de. (Spor Servisi)