Ülker'in acelesi var

Basketbol Ligi play-off yarı finali ilk maçında Türk Telekom'u Haluk'un son saniyelerdeki serbest atışlarıyla 92-91 yenen Ülker'de, antrenör Tolga Öngören kötü bir oyun sergilediklerini kabul etti.

İSTANBUL - Basketbol Ligi play-off yarı finali ilk maçında Türk Telekom'u Haluk'un son saniyelerdeki serbest atışlarıyla 92-91 yenen Ülker'de, antrenör Tolga Öngören kötü bir oyun sergilediklerini kabul etti. Öngören, istedikleri düzeyde performans gösterememelerine rağmen, maçı kazandıkları için memnun olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Kötü oynadık. Bunu skorboarddan kaynaklanan arızaya ve maçın soğumasına bağlayamayız. Play-off yarı finaline yakışmayan kalitede bir oyundu. Savunmada çok aksadık. Rakibimizi de kutluyorum, çok iyi mücadele ettiler. Sanırım Ankara'daki ikinci karşılaşmada gerçek gücümüzü sahaya yansıtıp, final vizesini alarak döneceğiz."
Türk Telekom Antrenörü Ercüment Sunter ise galibiyet fırsatını kullanamadıklarını vurguladı: "Gayet iyi bir oyun sergilediğimiz maçın son saniyelerinde yaptığımız hatalara şanssızlık faktörü de eklenince, mücadeleyi kaybettik. Ankara'da oynanacak ikinci maçta aynı performansı sergileyip, bu kez sahadan galip ayrılacağız. Zaten iddiamızı sürdürebilmek için başka şansımız da yok."
Ahmet Cömert Spor Salonu'nda skorborddaki arıza nedeniyle 2.5 saatte tamamlanabilen maç nedeniyle ev sahibi Ülker'e, federasyondan ceza gelmesi bekleniyor. Karşılaşmada skorbord arızası yüzünden ikinci yarı 40 dakika geç başlamış, daha sonra da 24 saniye cihazı bozulmuştu. (Spor Servisi)