Ülker'in bu turda tadı kaçtı

Ülker, Eurolig'in ikinci maçında da galibiyetle tanışamadı.

İSTANBUL - Ülker, Eurolig'in ikinci maçında da galibiyetle tanışamadı. Skipper Bologna önünde baştan sona yenik oynayan Turuncu-Yeşilliler, bitime bir buçuk dakika kala farkı 1 sayıya indirdi ama İtalyanlar'ın etkili savunmasını ve serbest atışlardaki yüksek yüzdesini geçemedi: 69-75.
Maça iyi başlayan Skipper'dı. Ülker'in etkili ismi Blair'i savunmada iyi kilitleyen İtalyanlar, hücumda da Çek oyuncusu Barton'un şutlarıyla arayı açmaya başladı. İlk çeyrekte 10 sayılık avantaj yakalayan Skipper, Ülker'in çabalarına karşın, bunu maçın büyük bölümünde korumayı başardı.
Son çabalar
Ülker'in coach'u Tolga Öngören, son bölümde sahaya dört kısalı bir beş (Booker, Harun, Haluk, Goljoviç, Blair) sürerek risk aldı. Bu beş, dış şutlarda isabet sağlayınca fark kapandı. Bitime beş buçuk dakika kala Harun'un üçlüğüyle fark dört sayıya (53-57) indi ama Blair'in kullandığı 4 serbest atışı da kaçırması moralleri bozdu. Son 1 dakika 25 saniyeye girilirken, 61-62'lik skorla tribünler galibiyet için bir hayli umutlandı ama önce Basile'nin üçlüğü, ardından da taktik faul yapılan oyuncuların serbest atışların tamamına yakınını sayıya çevirmesi, Ülker'i yıktı.
Ülker-Skipper Bologna: 69-75
SALON: Abdi İpekçi
HAKEMLER: Betancor (İsp), Gasperin (Fra), Jovçiç (Yug)
ÜLKER: Serkan 9, Booker 17, Harun 5, Goljoviç 4, Blair 14, Tutku 2, Kerem 2, Haluk 5, Praskevicius 11, Zaza
SKIPPER: Basile 11, Skelin 12, Mancinelli, Barton 21, Pozzecco 2, Kovaçiç 7, Van den Spiegel, Galanda 12, Delfino 10
1. Periyot: 16-25, 2. Periyot: 33-38, 3. Periyot: 45-55
(Spor Servisi)