Ülker'in gözü zirvede

Türkiye Basketbol Ligi'nde normal sezonu lider bitirme hedefini kovalayan Ülker, Amerikalı pivotu Blair'i dinlendirmesine karşın, Galatasaray'a şans tanımadı: 87-58

İSTANBUL - Türkiye Basketbol Ligi'nde normal sezonu lider bitirme hedefini kovalayan Ülker, Amerikalı pivotu Blair'i dinlendirmesine karşın, Galatasaray'a şans tanımadı: 87-58.
Galatasaray oyuna iyi başladı. Ülker'i ilk çeyrekte 6 top kaybına zorlayan Sarı-Kırmızılı takım, 9. dakikada üç sayılık avantaj yakaladı: 12-15. Ancak tek sayı farkla biten bu bölümün ardından, ikinci periyotta sahada bambaşka bir Ülker vardı. Kerem, Serkan ve Goljoviç'i sahaya süren coach Tolga Öngören, bu oyuncuların ilk beşe oranla daha iyi savunma yapması ve daha hızlı hücum etmesi sayesinde maçta dizginleri eline aldı. Bu çeyreğin ilk beş dakikasında 14-2'lik bir seri yakalayan Ülker, skoru 30-19'a getirdikten sonra, Galatasaray Muratcan, Hairston ve Koch ile karşılık vermeye çalıştı ama devrenin 15 sayı farkla bitmesine engel olamadı: 43-28.
Serkan'dan 21 sayı
Ülker, iyi savunmasını, Galatasaray da kötü şut seçimlerini sürdürünce ikinci yarının daha üçüncü dakikasında fark 20 sayıya (49-29) çıktı. Ülker, Booker'ı da kenara alıp Tutku, Serkan, Haluk, Goljoviç, Kerem beşiyle sahada Galatasaray'la daha iyi eşleşebilen bir kadro yakaladı. Bu isimlerin son derece gayretli fark her dakika biraz daha açıldı ve üçüncü periyot 64-41 Ülker üstünlüğüyle geçildi. Galatasaray son çeyrekte zaman zaman baskılı savunmasıyla arayı kapamaya çalıştıysa da, Lyday'in bencilce zorlamaları yüzünden bir türlü organize olamadı ve bitime üç dakika kala fark 30 sayıya (82-52) çıktı. Böylece Ülker, gelecek hafta oynayacağı Efes Pilsen maçına liderlik umudunu koruyarak çıkacak. Diğer maçlar: Efes Pilsen-Büyük Kolej: 95-76, TED Koleji-Karşıyaka: 73-83, Göztepe-Darüşşafaka: 95-108, Beşiktaş-Tekel: 81-93. (Spor Servisi)