Ülker'in tadı bambaşka

Eurolig A Grubu'unda mücadele eden Ülkerspor'da, grubun güçlü ekiplerinden Olimpija Ljubljana karşısında alınan deplasman galibiyetinin sevinci yaşanıyor. Coach Tolga Öngören, elde ettikleri bu galibiyetin çok önemli olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Eurolig A Grubu'unda mücadele eden Ülkerspor'da, grubun güçlü ekiplerinden Olimpija Ljubljana karşısında alınan deplasman galibiyetinin sevinci yaşanıyor. Coach Tolga Öngören, elde ettikleri bu galibiyetin çok önemli olduğunu söyledi.
Tolga Öngören, geçen hafta yine deplasmanda oynadıkları Partizan Belgrad maçına göre daha iyi performans gösterdiklerini belirterek, "Olimpija karşısında daha derli toplu oynadık" dedi. Takımın savunmadaki performansını daha da arttırmaları gerektiğini kaydeden Öngören, "Savunmayı daha iyi yapmalıyız. Maçta en önemli konulardan biri, kenardan oyuna giren oyuncularımın en iyi şekilde görevlerini yapmasıydı" diye konuştu.
Aranan kan Traina
Yeni transfer Traina'nın takımda önemli açıkları kapatacağına inandığını ifade eden Öngören, "Traina, Olimpija Ljubljana karşısında bize çok faydalı oldu. Bu oyuncunun takımda önemli bir açığı kapatacağına inanıyorum. Rentzias ise Türk Telekomspor maçında çok iyi oynamıştı. Bu maçta da iyiydi" şeklinde konuştu. Grupta üçüncü sıraya yükseldiklerini, ancak sevinmek için henüz erken olduğunu belirten Ülker Coach'u Tolga Öngören, sözlerini şöyle tamamladı: "İkinci turda yer almak bizim için daha önemli. Önümüzde Lottomatica maçı var. Daha iyi bir oyunla bu maçı da kazanmamız lazım. Savunmayı herşeyden önce daha iyi yapmalıyız. Rakiplerimizi 70'li sayılarda tutmamız gerekiyor."
Bu arada, Bayanlar Avrupa Kupası Güney Konferansı'nda beşinci hafta maçları da tamamlanırken, ikinci tura çıkmayı garantileyen ilk Türk ekibi Migrosspor oldu. (Spor Servisi)