Ülkerspor, iyi bitirmek istiyor

Basketbolda Erkekler Avrupa Ligi C Grubu'nun son maçında, deplasmanda Yugoslavya'nın Partizan Mobtel Belgrad takımıyla karşılaşacak olan Ülker-spor'un, İstanbul-Münih-Belgrad aktarmalı yolculuğu yaklaşık 5 saat sürdü.

BELGRAD - Basketbolda Erkekler Avrupa Ligi C Grubu'nun son maçında, deplasmanda Yugoslavya'nın Partizan Mobtel Belgrad takımıyla karşılaşacak olan Ülker-spor'un, İstanbul-Münih-Belgrad aktarmalı yolculuğu yaklaşık 5 saat sürdü. İkinci tur grup maçlarında mücadele etme hakkını daha önce elde eden Ülkerspor'da, Zaza sakatlığı nedeniyle bugünkü karşılaşmada görev alamayacak. Ülkerspor, İstanbul'daki ilk maçta rakibi önünde 84-74 galip gelmişti. Başkent Belgrad'daki Pionir Spor Salonu'nda, saat 18.00'de başlayacak maç, TV 8'den canlı olarak ekrana gelecek.
Avrupa'da 157. maçına çıkacak olan Ülkerspor, 9 yıllık Avrupa serüveninde bugüne dek yaptığı 156 maçta 73 galibiyet, 82 yenilgi, 1 de beraberlik aldı. Partizan ile ise Avrupa kupalarında 4. kez karşı karşıya gelecek. Her yıl Avrupa kupalarında Türkiye'yi temsil eden Turuncu-Yeşilliler, 9 yılda Yugoslav ekibiyle sadece 3 kez karşılaştı. Avrupa Ligi'nde 1997-98 sezonunda 1. tur grup maçlarında Partizan ile ilk kez karşı karşıya geldi ve 18 Eylül 1997 tarihinde Yugoslavya'da yapılan karşılaşmada rakibine 95-86 yenildi. 6 Kasım 1997'de İstanbul'daki karşılaşmada rakibine 1 sayı farkla 81-80 yenildi. Bu sezon İstanbul'daki maçtan ise 84-74 galip ayrıldı. (Spor Servisi)