Ullrich biraz daha yaklaştı

Fransa Bisiklet Turu'nda Toulouse ile Plateau de Bonastre arasındaki 197.5 kilometrelik 13. etabı CSC takımından İspanyol Carlos Sastre kazandı.

TOULOUSE - Fransa Bisiklet Turu'nda Toulouse ile Plateau de Bonastre arasındaki 197.5 kilometrelik 13. etabı CSC takımından İspanyol Carlos Sastre kazandı. Pireneler'deki tırmanma ağırlıklı etabı 5 saat 16 dakika 8 saniyede tamamlayan Sastre, finiş çizgisini geçerken cebinden çıkardığı emziği ağzına götürerek, zaferini küçük kızına armağan ettiğini gösterdi.
Bir gün önce yaptığı atakla lider Armstrong'a bir hayli yaklaşan Jan Ullrich, dün de yarışın başarılı isimleri arasındaydı. Etabı, Carlos Sastre'nin 1 dakika 1 saniye ardından ikinci sırada bitiren ve 12 saniyelik bonus alan Alman pedal, bu performansıyla aradaki farkı da 15 saniyeye indirdi. Son dört yılın şampiyonu Lance Armstrong, takımı US Postal'dan önemli ölçüde destek alıyor ama tırmanmalarda geçen yıllardaki güçlü grafiğini çizmekten uzak. Armstrong'u 1 dakika 1 saniye geriden izleyen ve üçüncü sırada yer alan Kazak bisikletçi Vinokourov da sürekli ön gruplarda yer alarak mücadeleden kopmamaya çalışıyor.
Tura bugün Saint Girons- Loudenville arasındaki zorluk derecesi hayli yüksek 191.5 kilometrelik etapla devam edilecek. (Spor Servisi)