ultrAslan'dan Terim ve yönetime çağrı

ultrAslan'dan Terim ve yönetime çağrı
ultrAslan'dan Terim ve yönetime çağrı
Galatasaray'ın en etkili taraftar grubu ultrAslan, Fatih Terim'e Milli Takım Teknik Direktörlüğü teklifi yapılması konusunda bir açıklama yayınladı.

Radikal.com.tr - ultrAslan, "Hocanın ayrılmasına müsaade etmek son 2 yıldır yapılan tüm çalışmaları boşa götürecektir" sözleriyle tavrını belli etti.

Ünal Aysal'dan Terim açıklaması

ultrAslan'ın internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:"Hocamız Fatih Terim'e Federasyon'dan gelen talep doğrultusunda Ay-Yıldızlı bayrağımızı yukarılara taşıması için hep birlikte seferber olmamız gereken Türk Milli Takımı için bugüne kadar Galatasaray Spor kulübünden sayısız sporcu ve teknik adam görevlendirilmiş, hepsi de görevini layıkıyla yapması için Galatasaray taraftarları tarafından sonuna kadar desteklenmiştir, çünkü bizlere göre Türk Milli Takımı Kulüpler üstüdür!

Milli Takım düzeyinde oldukça gerilere düştüğümüz, 2014 Dünya Şampiyonası’na katılmayı tamamen şansa bıraktığımız bu durumda Milli Takım’ın başında başarılı bir teknik adam görmeyi istemek gayet doğaldır. Hele bu isim ülkenin tartışmasız en büyük teknik adamı Fatih TERİM ise.Ancak Milli Takım’ın Dünya Kupası yolculuğunda tüm maçlarını kazansa dahi rakiplerinin puan kaybetmesini beklememiz gereken bir durumda, Fatih Terim’i bu göreve getirmek sadece sorumluluğu O’nun üzerine atmak Hoca’yı oldukça yıpratacak ve bu durumu yaratanların sorumluluğunu kamuoyuna unutturmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Türk Futbolu’nun selameti için rezillikleri günü birlik kurtarma planları ortaya koyan Federasyon, Milli Takım’ı da aynı yöntemle kurtarabileceğini düşünmektedir. Ancak geçmiş örneklerinde görüldüğü gibi bir futbol takımının başarısı için uzun vadeli ve tüm bileşenleri kapsayan planlamalar yapılmadığı takdirde her seferinde yeni başlangıçlar yapmaya mahkum bir kurgu yaratılmaktadır.

Galatasaray yalanladı: Kriz yok, nifak var


Galatasaray Spor Kulübü Fatih Terim ile birlikte çıtasını her geçen gün daha yükseğe koymakta ve alt yapısından oyuncu izlemelerine kadar uzun vadeli planlar yapmaktadır. Tüm bunları çöpe atarak bir günü kurtarma projesinde Fatih Terim’in görev alması, milli menfaatleri korumak değil tam tersine zedelemektir. Türk Sporunun lokomotifi Galatasaray’ın yükselişindeki en büyük pay sahibi olan Hocamız’ın yıllarca süren sözleşmeler imzalaması talebi defalarca taraftarlardan kulübe iletilmişken, bugün Hocanın ayrılmasına müsaade etmek son 2 yıldır yapılan tüm çalışmaları boşa götürecektir.

İnanıyoruz ki Bugüne kadar Galatasaray taraftarının gurur duyduğu, tüm spor adamlarının örnek aldığı ve “Aslolan Galatasaray’dır” sözleriyle camianın yol göstericisi olduğu ortada olan Fatih TERİM; seneler önce kendisini Galatasaray’a kazandıran ve imza töreninde de yanında olan Taçsız Kral gibi

“O’nu sevenleri üzmeyecektir”

Saygılarımızla"

Fatih Terim, Yıldırım Demirören'le görüştü