Ulusoy: 3-0 yener finallere gideriz

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'dan iddialı açıklama geldi. BJK İnönü Stadı'nda bu akşam Letonya ile oynanacak olan rövanş maçı için büyük konuşan Haluk Ulusoy, "Şartlar ne olursa olsun, yeneceğiz, doksan dakikanın bitimine 2004'e merhaba diyeceğiz.

İSTANBUL - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'dan iddialı açıklama geldi. BJK İnönü Stadı'nda bu akşam Letonya ile oynanacak olan rövanş maçı için büyük konuşan Haluk Ulusoy, "Şartlar ne olursa olsun, yeneceğiz, doksan dakikanın bitimine 2004'e merhaba diyeceğiz. 1-0'lık sonuç önemli değil, 3-0 yener yine gideriz. Bu takımın başaramayacağı zorluk, yenemeyeceği hiç bir takım yoktur. Bizim kalitemiz ortada, gücümüz belli. Portekiz'e gideceğimizden korkum ve de en ufak bir korkum yok" dedi. Federasyon başkanı Ulusoy, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'in, "Davet edilmediğim yere gitmem" şeklindeki açıklamalarına da sert tepki verdi. Erzik'in federasyonun onursal başkanı olduğunu hatırlatan Haluk Ulusoy, "Sayın Erzik ev sahibidir. Ev sahibine davet mi olur? Bu Milli Takım, hepimizin. Davet beklemek gerekmez. Davet olayının arkasına da kimse sığınmasın. Eğer yabancıysa bilelim, o zaman ona göre kendisine davetiye gönderelim" ifadesini kullandı.
Kendisinin Avrupa Kupaları'nda mücadele eden Türkiye Süper Ligi takımlarının karşılaşmalarına davet edilmeden ve beklemeden gittiğini hatırlatan Ulusoy, "Erzik ömür boyu davetlidir, geldiği zaman baş tacımızdır. Avrupa'da mücadele eden lig takımlarımızın maçlarına davet beklemeden gidiyorum. Milli Takım da bu ülkenin takımı. Şenes Bey de bizim onursal başkanımızdır. Çıkar gelir, biz de gerekeni yaparız. Bunda kimse art niyet aramasın. Davet kelimesine sonuna kadar karşıyım" diye konuştu. (Spor Servisi)